Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

TÜRKİYE UZAY AJANSI İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

TÜRKİYE UZAY AJANSI İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir ve Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Sayın Serdar Hüseyin Yıldırım'ın katılımlarıyla iş birliği protokolü imzalandı.  

Sayın Cemal Özdemir; öğrenci ve öğretmenlerimizin uzay bilimleri ve teknolojileri alanında bilgi ve farkındalıklarının artırılması, öğrencilerimizin uzay alanında kariyer yapmaları için teşvik edilmesi, geleceğin şekillendirilmesinde önemli rol oynayacak, bilimi takip eden, çağın gerekliliklerini yakalayan, kapasitelerini en üst düzeyde kullanan ve geleceğe yön verecek teknolojiye hâkim bir nesil yetiştirmek için özel yetenekli öğrencilerimizin eğitiminde öncü kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılmasına önem verdiklerini söyledi.  

Sayın Özdemir; özel yetenekli öğrencilerin geleceği şekillendirecek bilgi ve beceriler edinmesinin, yeteneklerini millî değerlerine hizmet edecek bireyler olarak geliştirmesinin ve ülkemize bilim alanında öncülük eden kuruluşlar önderliğinde deneyimler edinmesinin bireylere sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesi ve niteliği açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak bu iş birliği protokolünün hayırlı olmasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Sayın Serdar Hüseyin Yıldırım da; bir toplumun gelişen ve değişen çağı yakalayabilmesinin ve refah düzeyinin en üst seviyeye ulaşabilmesinin o ülkenin eğitim kalitesi ile doğrudan ilişkili olduğunu; bu kapsamda uzay farkındalığını artırmayı, ülke olarak, uzay çalışmalarının stratejik, ekonomik, sosyal ve çevresel getirilerinden en üst düzeyde yararlanabilmeyi ve milli teknoloji üretilmesine destek olacak bireyler yetiştirmenin en büyük hedefleri olduğunu belirtip özel yetenekli öğrencilerle ilgili imzalanan iş birliği protokolünün hayırlara vesile olmasını diledi.

TÜRKİYE UZAY AJANSI İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.TÜRKİYE UZAY AJANSI İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.TÜRKİYE UZAY AJANSI İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.TÜRKİYE UZAY AJANSI İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.TÜRKİYE UZAY AJANSI İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.