Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ" TAMAMLANDI

Millî Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" tamamlandı. Toplam 4 milyar liralık bütçe ayrılan projenin kapanış töreni, Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in katılımıyla Diyarbakır'da gerçekleştirildi.


Toplam 4 milyar liralık bütçe ayrılan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi"nin kapanış töreni, Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in katılımıyla Diyarbakır'da gerçekleştirildi.  

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir'in de katıldığı; Millî Eğitim Bakanlığınca okullar arasındaki farklılıkları azaltarak eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve eğitim kurumlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini artırmak amacıyla 16 Eylül 2021 tarihinde başlatılan ve çalışmaları tamamlanan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapanış töreni, geniş bir katılımla Diyarbakır'da gerçekleştirildi.  

Program, Diyarbakır'daki hafif düzeyde otizmli ve zihinsel engeli bulunan öğrencilerimizin eğitim gördüğü Sur Özel Eğitim Meslek Okulunda oluşturulan "Özel Sesler Korosu"nun verdiği mini konserle başladı.  

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, törende yaptığı konuşmada, 'Özel Sesler Korosu'nun verdiği konserin salondaki herkesi duygusal bir yolculuğa çıkardığını ifade ederek "O yüreği büyük özel yavrularımıza, gençlerimize, çocuklarımıza şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah, bizler de onlara bir sürpriz yapacağız ve onları İstanbul'a davet edeceğiz. İstanbul'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde onlarla birlikte o günü kutlayacağız." dedi. Sayın Özer, yakın zamanda şehit olan Ayşenur Alkan ve tüm şehit öğretmenleri rahmetle andı.

TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ TAMAMLANDI.TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ TAMAMLANDI.TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ TAMAMLANDI.TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ TAMAMLANDI.TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ TAMAMLANDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.