Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN, GAZİANTEP GAP GÖRME ENGELLİLER OKULUNDA ENGELSİZ BASTON DAĞITIM PROGRAMINA KATILDI

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin, Gaziantep GAP Görme Engelliler Okulunda engelsiz baston dağıtım programına katıldı.
BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN, GAZİANTEP GAP GÖRME ENGELLİLER OKULUNDA ENGELSİZ BASTON DAĞITIM PROGRAMINA KATILDI

Gaziantep'te düzenlenen programla, iki ve üçüncü kademede eğitim öğretimine devam eden görme yetersizliğinden etkilenmiş 90 öğrenci, engelsiz bastonlarıyla buluştu.

Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin ve Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir'in katılımıyla gerçekleştirilen programda konuşan Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin; her birey gibi görme yetersizliği olan bireylerin de kendine özgü özellikleri, ilgi, yetenek ve öğrenme ihtiyaçları bulunduğunu ifade etti.

Sayın Sezgin, görme yetersizliği olan öğrencilerin çevrelerini algılamaları ve bilgi toplamalarının sağlam duyularıyla gerçekleştiğini, bu amaçla da görme yetersizliği olan bireyler için özel olarak tasarlanmış akıllı bastonları Gaziantep'teki öğrencilerle buluşturduklarını söyledi.   

Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim öğretim süreci dahil, sosyal yaşamın her alanından eşit biçimde ve düzeyde yararlanma hakkına sahip olduklarının bilinciyle hareket ettiklerini, söz konusu akıllı bastonların da öğrencilerin hareket deneyimini teknolojiyi kullanarak bağımsızlaştırdığını belirtti. 

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim öğretim süreci dahil, sosyal yaşamın her alanından eşit biçimde ve düzeyde yararlanma hakkına sahip olduklarının bilincinde olduklarını ve öğrencilerin eğitim süreçlerinden eşit bir şekilde yararlanmaları adına birçok düzenleme yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

Öte yandan, ilgili firma ile yapılan iş birliğinde 2023 yılında bin adet engelsiz bastonun görme yetersizliğinden etkilenmiş öğrencilere ulaştırılmaya devam edileceği bildirildi. 

BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN GAZİANTEP GAP GÖRME ENGELLİLER OKULUNDA WEWALK ENGELSİZ BASTON DAĞITIM PROGRAMINA KATILDI.BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN GAZİANTEP GAP GÖRME ENGELLİLER OKULUNDA WEWALK ENGELSİZ BASTON DAĞITIM PROGRAMINA KATILDI.BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN GAZİANTEP GAP GÖRME ENGELLİLER OKULUNDA WEWALK ENGELSİZ BASTON DAĞITIM PROGRAMINA KATILDI.BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN GAZİANTEP GAP GÖRME ENGELLİLER OKULUNDA WEWALK ENGELSİZ BASTON DAĞITIM PROGRAMINA KATILDI.BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN GAZİANTEP GAP GÖRME ENGELLİLER OKULUNDA WEWALK ENGELSİZ BASTON DAĞITIM PROGRAMINA KATILDI.BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN GAZİANTEP GAP GÖRME ENGELLİLER OKULUNDA WEWALK ENGELSİZ BASTON DAĞITIM PROGRAMINA KATILDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.