Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİ

ÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİ

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel başta olmak üzere 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler için "Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu" hazırlanarak e-yaygın sistemine tanımlanması sağlandı.

Kasım ayı itibarıyla ülke genelinde açılan 109 kursta 3.029 personele "Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu" verildi.

Söz konusu kurs faaliyetlerine valiliklerce devam edilmektedir.
Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir konuya ilişkin; ozel eğitim alanına ilişkin bilgilendirme çalışmalarının öğretmen ve yöneticilerle sınırlı olmadığını, hazırlanan kurs programı ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel başta olmak üzere 18 yaşını doldurmuş tüm bireylerin özel eğitim alanına ilişkin temel bilgi sahibi olmaları, yetersizliği olan bireylere yönelik farkındalık kazanmaları ve bu yolla yetersizliği olan bireylere sunulacak hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin amaçlandığını belirtti.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir ayrıca Türkiye genelinde düzenlenen kurslara gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade etti. 

ÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİ24-11-2022ÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİ

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.