Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ MODEL TASARIMI BAKANLIKLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ MODEL TASARIMI BAKANLIKLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Çocukların gelişimlerini, sağlıklarını ve güvenliklerini en iyi şekilde destekleyebilmek amacıyla ebeveyn-çocuk etkileşimini odağına almak suretiyle aileyi güçlendirmeyi hedefleyen bir sistem olarak tanımlanan erken çocukluk hizmetlerinin tasarımı ve geliştirilmesi konusunda Bakanlığımızca çalışmalar yürütülmektedir.

Bu kapsamda ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği halinde yapılacak çalışmaların planlanması, erken çocukluk ve okul öncesi dönemde özel eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.  

Bu çalışmalar kapsamında 07.10.2022 tarihinde ilgili Bakanlıkların katılımı ile görüş alışverişi ve bilgi paylaşımı toplantısı yapıldı.  

Toplantı Genel Müdür V. Sayın Cemal Özdemir'in başkanlığında; Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı uzmanları katılımıyla Genel Müdürlüğümüzde gerçekleşti.  

Genel Müdür V. Sayın Cemal Özdemir, özel eğitim hizmetlerinin nitelikli olarak verilmesinin önemine değinirken özel eğitimin bir ekip işi olduğunu vurgulayarak tüm kurumların birlikte çalışmasının önemine vurgu yaptı. Bu çalışmanın çocuklara ve ailelerine en iyi hizmeti götürmek açısından önemli olduğuna değinerek çocuklarımıza sağladığımız hizmetin kalitesini sürekli artırmanın önemine değindi. Toplantıya katılan tüm kurumlara katılımları için ayrı ayrı teşekkür eden Sayın Cemal Özdemir, kurumlar arası işbirliğinin devam edeceğini belirtti.  

Toplantı, AR-GE Projeler Daire Başkanı Sayın Fatih Paça'nın bakanlığımızın erken çocukluk özel eğitim hizmetleri alanındaki çalışmaları ve ilgili bakanlıklarla iş birliğine ihtiyaç duyduğumuz alanları aktardığı sunum ile devam etti. İlgili bakanlıkların alanda yaptığı çalışmaları paylaştıkları toplantıda, koordinasyon çalışmalarının daha sağlıklı olması için yol haritası belirlendi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.