Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

METAVERSE KARMA GERÇEKLİK ATÖLYEMİZ AÇILDI

METAVERSE KARMA GERÇEKLİK ATÖLYEMİZ AÇILDI

Metaverse Karma Gerçeklik Atölyemizde; Metaverse, Karma Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, Sinematografi Alanı, İçerik Üretim Stüdyosu konuları işleniyor.

Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezimizde açılan Metaverse Karma Gerçeklik Atölyemizde; bilim ve sanat merkezleri atölyelerinin sanal kopyalarının oluşturulacağı metaverse platformu, BİLSEM öğrencilerinin katılabileceği eğitimlerin online olarak verilebileceği metaverse derslikleri, öğrencilerin bir projeye başlamadan önce projenin ön prototipinin oluşturulabileceği sanal atölyelerinin kurulumu, 3 boyutlu tasarımların gerçek boyutlarda tasarlanmasına olanak sağlayan sanal tasarım atölyesi, sanal dokunma hissini arttıran araçlar, tarihî eserlerin metaverse evrenine aktarılıp öğrencilerin gezebilmesi (VR Gezinti), 3D yazıcıların kullanımı uygulaması (Sanal Baskı), öğrencilerin 3 boyutlu tasarım yapmaları ve gerçek boyutta neler olduğunu farketmeleri (Gözlem Odası), öğrencilerin mekanizma tekniklerini daha iyi anlayabilmeleri (Sanal Mekanik Atölyesi), Sanal olarak ilk yardım, yangına müdehale ve yangından kaçış eğitimlerini içeren eğitim simülasyonları gibi çalışmalar yapılabilecektir.

 

METAVERSE KARMA GERÇEKLİK ATÖLYEMİZ AÇILDI.METAVERSE KARMA GERÇEKLİK ATÖLYEMİZ AÇILDI.METAVERSE KARMA GERÇEKLİK ATÖLYEMİZ AÇILDI.METAVERSE KARMA GERÇEKLİK ATÖLYEMİZ AÇILDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.