Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde UNICEF iş birliği ile yürütülen "Sosyal Duygusal Becerilerin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında öğrencilerin gelişim dönemlerine göre sorumlu karar verme, iş birliği yapma, etkili öğrenme, toplumsal yaşam, duygu düzenleme, öz farkındalık, öz yönetim gibi beceri alanlarında yeterli olabilmelerini desteklemek için ailelere yönelik sosyal duygusal beceri aile eğitim programı hazırlanması amacıyla içerik geliştirme çalıştaylarının ikincisi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü temsilcileri, akademisyenler ve psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin katılımıyla İstanbul'da 01-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Çalıştayın açılış konuşmalarında söz alan Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanımız Sayın Şükrü Yılmaz, öğrencilerin akademik ve sosyal alanlarda başarılı olabilmesi için sosyal-duygusal becerilerin geliştirilmesinin gerekliliğini vurgulayarak bu becerilerin kazandırılmasının okullarla sınırlı kalmaması, tüm yaşantıya yaygınlaştırılması için öğrencilerle birlikte öğretmenlerin ve ailelerin de desteklenmesinin büyük önem taşıdığını belirtti. 

Açılış konuşmasının ardından projenin akademik danışma ekip koordinatörü Sayın Prof. Dr. Şerife Işık ve akademik danışma ekibinden Sayın Prof. Dr. Fulya Cenkseven Önder geliştirilecek sosyal duygusal beceri aile eğitim programında izlenecek yöntem ve iş akışı hakkında katılımcılara bilgi verdi. Yine projenin akademik danışma ekibinden Sayın Doç. Dr. İbrahim Demirci sosyal duygusal beceriler hakkında katılımcılara genel bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Çalıştay kapsamında; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde bulunan tüm öğrencilerin velilerine sosyal duygusal beceriler konusunda farkındalık kazandırılması amacıyla aile eğitim programları, risk altındaki öğrenci velilerine psikoeğitim programları ve yüksek risk altındaki öğrenci velilerine ise bireysel müdahale programları hazırlanacaktır.

 SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.SOSYAL DUYGUSAL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.