Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK DERGİSİNİN YAZ SAYISI YAYIMLANDI

ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK DERGİSİNİN YAZ SAYISI YAYIMLANDI

Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan Özel Eğitim Çocuk dergisi yedinci sayısıyla okurlarına "merhaba!" dedi. Dergi hem ozelegitimcocuk.meb.gov.tr adresinden hem de matbu olarak takip edilebilir. Türk çocuk edebiyatının seçkin yazar ve çizerlerinin masallarından hikâyelere, şiirlerinden denemelere varıncaya kadar birçok çalışma öğrencilerimiz ve velilerimizin ilgisine sunuldu

Her yaştan öğrencilerimiz için hazırlanan dergimiz yine dopdolu.  Özellikle Genel Müdürlüğümüzün hedef kitlesi içerisinde yer alan öğrencilerimize de fayda ve farkındalık sağlayan çalışmalar okuyucusunu bekliyor. 

Her sayısı farklı bir dosya etrafında şekillenen dergimizin bu sayıdaki dosya konusu "HAVA."

"Su" ve "toprak" dosyalarının ardından "HAVA" dosyasıyla okuyucularımızı selamlıyoruz.

Türlü türlü çiçeklerle bezeli kırlarda, bir çınar ağacının gölgesine uzanıp gökyüzünü seyrediyoruz. "Seyredilen dünya güzel bir dünyadır." Masmavi, bembeyaz, yemyeşil... Güneş bir başka güzel. Ilık seher yeli yüzümüze vuruyor.

Gözlerimizi kapatıp sessizliği dinliyoruz. Tertemiz havayı ciğerlerimize kadar çekiyoruz. Derin derin nefes alıp veriyoruz. Ardından kalbimizin, nefesimizin, böceklerin, kuşların, yaprakların, ırmağın ve rüzgârın sesleri birbirine karışıyor.

Kendi Gök Kubbemiz altında.

Ne güzel müzik!

Bir sonraki sayımızın dosya konusu "Ateş"

Çalışmalarınızı bekliyoruz.

Kalın sağlıcakla.

 

Video için tıklayınız

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.