Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİ KURUMSAL İŞLEYİŞİ VE EĞİTİM SÜREÇLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI

ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİ KURUMSAL İŞLEYİŞİ VE EĞİTİM SÜREÇLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI

Bakanlığımız tarafından özel eğitimin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi kapsamında, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin işleyişi ve eğitim süreçlerinin değerlendirilmesi konulu çalıştay düzenlendi.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere destek eğitim hizmetlerinin verildiği özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin eğitim kalitesinin artırılması amacıyla Başkent Öğretmenevinde düzenlenen çalıştaya Bakan Yardımcısı Nazif YILMAZ, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İNAN, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Varın NUMANOĞLU, daire başkanları, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve alan uzmanı akademisyenler katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İNAN, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimize destek eğitimi veren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin eğitim ve öğretim süreçleri içerisideki önemini vurguladı.

Bakan Yardımcısı Nazif YILMAZ, "Özel eğitimin ve sektörün vazgeçilmez unsuru olan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin eğitim hizmetleri içerisindeki önemini biliyoruz. Bu anlamda merkezlerimizin niteliklerinin artırılması sektörün sorun ve problemlerinin en aza indirilmesi için bu çalıştayın bir vesile olmasını, sektör temsilcileri ve Bakanlığımızın ortak akılla üretileceği çözümlerin özel çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Protokol konuşmalarının ardından sektör temsilcileri eğitim faaliyetleri ve işleyişleriyle alakalı sunumlarını gerçekleştirerek bakanlık yetkililerine taleplerini iletti. Alan uzmanı akademisyenlerin de katkı sağladığı çalıştay, taleplere ilişkin çözüm önerilerinin belirlenmesiyle tamamlandı.

31-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.