Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İLK KEZ HAZIRLANAN YAŞAM BECERİLERİ EĞİTİM PROGRAMI ÇOCUKLARIMIZ İLE BULUŞUYOR.

İLK KEZ HAZIRLANAN YAŞAM BECERİLERİ EĞİTİM PROGRAMI ÇOCUKLARIMIZ İLE BULUŞUYOR.

İLK kez hazırlanan yaşam becerileri eğitim programı çocuklarımız ile buluşuyor.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol kapsamında öğrencilerimizi bağımlılıklara karşı korumak amacıyla hazırlanan Yaşam Becerileri Programının Eğitici Eğitimi 25-28 Ekim 2021 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştiriliyor.

Programın açılışı Genel Müdürümüz  Sayın Mehmet Nezir Gül ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkan Vekili Sayın Dr. Mehmet Dinç'in konuşmaları ile başladı.

Eğitime projede görev alan akademisyenler ile birlikte 81 ilimizde görev yapan 152 rehber öğretmen/psikolojik danışman katıldı.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül: "Bugün, burada ortaokul 7. Sınıf öğrencilerimize yönelik hazırlanan okul temelli, etkinliklere dayanan birincil önleme odaklı içeriklerden oluşan Yaşam Becerileri Eğitim programının eğitici eğitimi için bir aradayız.

Bağımlılık ile mücadele tüm Bakanlıklar ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte yürüttüğümüz önemli bir meseledir.
Millî Eğitim Bakanlığı olarak öğrencilerimizi, ailelerimizi ve öğretmenlerimizi bağımlılık konusunda bilinçlendirmek amacıyla önleyici, gelişimsel ve iyileştirici çalışmalar yürütmekteyiz." diyerek programın öğrencilerimize, ülkemize ve eğitim
camiamıza hayırlı olmasını temenni etti.

Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirdiğimiz Yeşilay Yaşam Becerileri Eğitim Programı; Türkiye'de yapılandırılmış ilk ve en kapsamlı program olacak.

Hafta boyunca rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar Bağımlılık ile Mücadelede Yaşam Becerileri Eğitici Eğitimini alarak 2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarında uygulamaya başlayacaklar.

YEŞİLAY YAŞAM BECERİLERİ EĞİTİM PROGRAMI NEDİR?

YYBE öğrencilerin bağımlılık riskinden uzak bir yaşam sürmesini, olumlu davranış değişiklikleri ve alışkanlıklar kazanmasını, kendini riskli ortam ve durumlardan korumasını sağlayacak etkinliklerden oluşan okul temelli, koruyucu ve güçlendirici bir eğitim programıdır.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından geliştirilen YYBE, 7. sınıf öğrencileriyle yürütülmekte olup eğitsel oyunlar ve drama etkinlikleri ile desteklenerek hedef yaş grubunun gerçek hayatta karşılaşabileceği problem alanları kurgulanmaktadır. Stresle başa çıkma, olumsuz duyguları önleme, kendini yönetme, etkili iletişim, empati kurma, eleştirel düşünme, karar verme, müzakere/reddetme becerileri gibi 3 temel alana hizmet eden yaşam becerileri 15 hafta boyunca öğrencilere kazandırılmaya çalışılmaktadır.

 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, TÜRKİYEDE YAPILANDIRILMIŞ İLK VE EN KAPSAMLI PROGRAMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.