Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

AKRAN ZORBALIĞI VE SİBER ZORBALIK EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI

AKRAN ZORBALIĞI VE SİBER ZORBALIK EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün koordinesinde ve UNICEF işbirliği ile yürütülen Zorlayıcı Yaşam Olaylarında Psikoeğitim Projesi (ZOYOP) kapsamında rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara yönelik akran zorbalığı ve siber zorbalık eğitimi 31 Ağustos 2021 tarihinde başladı. Beş gün süreyle devam edecek olan eğitime Genel müdürümüz, daire başkanlarımız ve UNICEF temsilcileri de katıldı. Eğitimde farklı üniversitelerden 9 akademisyen de görev almaktadır.

Akran zorbalığı ve siber zorbalık eğitimi açılış konuşmasında Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL; "Dünyada ve ülkemizde görülen salgın hastalığın yanı sıra deprem, yangın, sel gibi zorlayıcı yaşam olaylarına maruz kaldığımız bu günlerde öğrencilerimiz de kaygı korku gibi duyguları yoğun olarak yaşamaktadırlar. Bu yoğun duyguları yaşayan öğrencilerimize, ailelerimize ve öğretmenlerimize bu süreçte destek olmak, fiziksel ve ruhsal sağlıklarını korumalarına yardımcı olmak adına genel müdürlüğümüzce pek çok çalışma yürütmekteyiz. Yürüttüğümüz bu çalışmaların yanı sıra öğrencilerimizin zorbalıktan uzak, güvenli bir okul ortamında eğitimlerine devam etmelerini; zorlayıcı yaşam olayları karşısında baş etme becerileri geliştirmelerini amaçlamaktayız." diyerek Genel müdürlüğümüzün bu konuda yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti ve sahadaki çalışanlarımızdan beklentilerini de aktardı.

Hafta boyunca akran zorbalığı ve siber zorbalık ile ilgili okul kademelerine göre öğrenciler için hazırlanan farkındalık programları ve baş etme becerilerini geliştirmeye yönelik psikoeğitim programlarının sunulmasıyla eğitime devam edilecektir. Eğitim programımızda ZOYOP kapsamında öğretmen ve velilere yönelik hazırlanan materyaller, eğitim sırasında kullanılmaktadır.

01-09-202101-09-202101-09-202101-09-202101-09-202101-09-202101-09-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.