Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI BAŞLADI

ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI BAŞLADI

Bakanlığımız ile T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin sosyal ve kültürel aktiviteler yoluyla akranlarıyla birlikte toplumsal hayatın içinde olabilmeleri amacıyla 21-26 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenen "Engelsiz Gençlik Kampı"  Mersin Silifke Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kampında başladı.

Engelsiz Gençlik Kampı'na Türkiye'nin farklı illerinden gelen 35 refakatçı öğretmen ve 99 erkek öğrencimiz katılıyor.  Kamp süresince öğrencilerimizin etkin ve verimli vakit geçirebilmeleri için atölye çalışmaları, sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirilecek ve çeşitli turnuvalar düzenlenecektir. Ayrıca öğrencilerimizin tarihî ve kültürel bilincinin artırılması amacıyla Mersin bölgesinde yer alan tarihî ve turistik yerlere geziler düzenlenecektir.

Engelsiz Gençlik Kampları Öğrencilerimiz İçin Büyük Önem Taşıyor

Bakanlığımız ile T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen Engelsiz Gençlik Kamplarının öğrencilerimizin sosyalleşmeleri ve gelişimleri açısından büyük önem taşıdığını belirten Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, bu süreçte gençlerimize desteklerini esirgemeyip rehber olan tüm idareci ve öğretmenlerimize, T.C.  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın güler yüzlü kamp yönetimine, grup liderlerine ve Genel Müdürlüğümüz çatısı altında çalışan personelimize teşekkür ederek "Engelsiz Gençlik Kampları"nın devam edeceğini belirtti.

21-06-202121-06-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.