Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

DOĞA DOSTU BİLSEM'LERDEN GURUR VERİCİ BAŞARI

DOĞA DOSTU BİLSEM'LERDEN GURUR VERİCİ BAŞARI

Doğayı daha iyi tanıyan bilinçli ve doğaya saygılı geleceğin bilim insanlarını yetiştiren BİLSEM'lerimizden gurur verici çevreci güzel bir başarı..

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları'nda 34 BİLSEM'imizin projesi kabul edildi.

BİLSEM'lerimiz; doğayı daha iyi tanıyan bilinçli ve doğaya saygılı geleceğin bilim insanlarını doğada yolculuğa çıkarmaya gayret ediyor.

Doğa
Merak
Deney
Sosyal mesafe
Maske
Eğitim
Farkındalık
Yeşillik
Müzik
Kamp
Akıl oyunları
Yaban hayatı
Hayvanları yakından tanıma
Fosil inceleme
Kamp ateşi
İz sürme
Deneyler
Gözlem...

Geleceğimizin bilim insanlarının sosyal ve duygusal öğrenmelerine gerekli önemi veriyor, disiplinlerarası yaklaşımlar ile öğrenmeleri daha kalıcı hale getirmeye çalışıyoruz.

Bilginin toplum ile buluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde kazandırılmasını amaçlanan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programı kapsamındaki projelerimizde; öğrencilerimizin bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

Özel yetenekli öğrencilerimizin; canlı ve cansız varlıklar arasındaki etkileşimin farkına varmalarını, yapılacak gözlemler ile doğayı derinlemesine merak etmelerini, doğa ve insan arasındaki hassas dengeyi fark ettirmeyi, bilimsel bilgiyi uygulamalı olarak doğada bulabileceklerini öğrenmelerini, doğa ile doğrudan etkileşimli eğitimlerle doğa okuryazarı bireyler olmalarını amaçlayan projelerimiz ile; özel yetenekli öğrencilerimiz doğa ile iç içe olup kuş gözlemleri, gökyüzü gözlemleri, fosil ormanı incelemeleri, izcilik ve spor kamplarında eğitmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler, dağların eteklerinde astronomi ve doğa eğitimleri, birlikte astronomi ve ekolojiye ilişkin atölye çalışmaları, delta ve ovalarda biyolojik çeşitliliğe yolculuk, doğada keşif gezileri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları ve teleskop ile gözlem etkinlikleri, resim çalışmaları, yaratıcı yazma ve doğaçlama drama çalışmaları yapıp doğayı daha iyi tanımaya çalışıyor.

Süreçte fedakârca çalışan öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, okul idarelerimize, velilerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

"Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Okul her yerdir. Sırasında bir orman, sırasında dağ başı. Öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur."..

 TÜBİTAK 4004DE BİLSEMLERDEN BÜYÜK BAŞARITÜBİTAK 4004DE BİLSEMLERDEN BÜYÜK BAŞARITÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI DESTEKLENEN PROJELERİMİZTÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI DESTEKLENEN PROJELERİMİZTÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI DESTEKLENEN PROJELERİMİZ

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.