Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN EĞİTİM ARAÇLARINI ZENGİNLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR...

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN EĞİTİM ARAÇLARINI ZENGİNLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR...

 

     Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Gören Öğrenciler İçin Uyarlanmış Etkinlikler     

     Hayat Bilgisi (UYET Hayat Bilgisi) Yayında

 

     Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hafif düzeyde zihinsel yetersizliği, otizm spektrum bozukluğu, öğrenme güçlüğü ve işitme yetersizliği olan, kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden öğrencilerimize yönelik Hayat Bilgisi dersi için genel eğitim müfredatlarındaki kazanımlarla ilgili etkinlik sayfaları hazırlandı.

 

     Hayat Bilgisi dersi kazanımlarıyla ilgili toplamda 640 sayfa ve 800'e yakın etkinlikten oluşan 3 ciltlik UYET Hayat Bilgisi setinde 1.Sınıf, 2. Sınıf ve 3. Sınıf konularına yer verilmiş olup, bu setlerden 3000 adet basılarak, özel eğitim gören öğrencilerimizin faydalanması için 81 ilimize gönderimine başlandı.

 

     Hazırlanan kitaplardan daha etkin ve verimli bir şekilde faydalanılabilmesi için Hayat Bilgisi dersine ait 800'e yakın etkinlik, yaklaşık 2000 ara yüzden oluşan etkileşimli dijital haliyle hizmete sunuldu. Etkinlikler interaktif bir şekilde orgm.meb.gov.tr/uyet adresinde tüm bireylerin erişimine açıldı. Böylece daha önceden dijital olarak hazırlanan ve okullarımıza basılı halde ulaştırılan UYET Matematik seti ile birlikte, tüm paydaşlarımızın UYET Hayat Bilgisi setine de basılı ve dijital olarak ulaşmaları sağlanmış oldu. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce çalışmalarına devam edilen Fen Bilgisi, Türkçe, Sosyal Bilgiler ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin de etkileşimli halde dönüştürülmesi çalışmaları devam etmekte olup, en kısa sürede tüm setlerin basımı, dağıtımı ve etkileşimli olarak yayınlanması sağlanacaktır.

 

UYET Hayat Bilgisi setinin tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimize fayda getirmesini diliyor, hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 

Hayat Bilgisi Uyetlerin Dijital haline ulaşmak için buraya tıklayınız.

Hayat Bilgisi Uyetlerin Kitap haline ulaşmak için buraya tıklayınız.


08-01-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.