Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

Öğretmenlerimizin lisansüstü eğitimlerine önem veriyor ve yılın son gününde de eğitimlerin niteliğini artırmak için iş birliğine devam ediyoruz..


Öğretmenlerimizin yüksek lisans ve doktora eğitimlerine ilişkin iş birliği protokolünü Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül ile Gazi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Musa Yıldız imzaladı.

Gazi Üniversitesi ile Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin eğitim almalarına imkân sağlamak için güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda Gazi Üniversitesinin imkân ve deneyimlerinden yararlanmaları ve eğitim ile elde ettikleri bilgi ve deneyimlerini bilim ve sanat merkezlerine aktarmaları hususlarında akademik iş birliği gerçekleştirildi.

İmzalanan bu protokolle; Gazi Üniversitesi ile Genel Müdürlüğün arasında eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliği koşullarını düzenlemeyi, bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin üniversitenin altyapı, bilgi ve tecrübelerini kullanarak AR-GE faaliyetlerinde bulunmalarını,"Üstün Zekâlılar Eğitimi Anabilim Dalı"nda lisansüstü eğitim almalarını, Gazi Üniversitesinde görev yapan akademisyenler ile bilim ve sanat merkezi öğretmen ve öğrencilerini bilim söyleşilerinde bir araya getirmeyi ve tüm çalışmalara ilişkin usul ve esaslar ile tarafların yükümlülüklerini kapsıyor.

Protokol kapsamında; Gazi Üniversitesi tarafından özel yeteneklilerin eğitimi kapsamında açılacak eğitim, sertifika ve lisansüstü eğitim programlarına üniversitenin belirlediği başvuru şartlarına göre bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenler başvuru yapabilecektir. Bunun için eğitim programlarında üniversitenin belirlediği kontenjanın iki katı olacak şekilde BİLSEM öğretmenlerine ek kontenjan verilecektir. Lisansüstü eğitime dâhil olan öğretmenler diğer lisansüstü eğitim öğrencilerinin yararlandığı her türlü imkândan faydalanabilecektir. Protokol kapsamında Gazi Üniversitesi öğrencileri, personeli ve öğretim üyeleri tarafından yapılacak olan lisansüstü tez, makale vb. çalışmalara etik kurul onayı alındıktan sonra Genel Müdürlük tarafından destek verilecektir.

BİLSEM'lerin katılım sağladığı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme  Programı, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı,  TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı ile liderlik programları, proje eğitimleri ve diğer etkinliklerde Üniversite tarafından akademisyen desteği verilecektir. Gazi Üniversitesinin üye olduğu dijital platform ve arşivler; kitaplar, dergiler, makaleler, dijitalleştirilmiş birincil kaynaklar, arşiv materyalleri, dijital kültürel eserler, danışma kaynakları, tezler, devlet kaynakları, kurumsal arşivler gibi yayınlardan bilim ve sanat merkezi öğretmen ve öğrenciler ücretsiz olarak yararlanacaktır.

Ayrıca; Gazi Üniversitesinin ve Genel Müdürlüğün belirlediği ve uygun gördüğü şekilde BİLSEM öğretmen ve öğrencilerine yönelik olarak yüz yüze veya e-konferans aracılığıyla bilim söyleşileri düzenlenmesine destek verilecek; üniversiteye bağlı faaliyet gösteren laboratuvar ve Araştırma Merkezlerinden öğretmenler imkânlar dâhilinde yararlanacak; Genel Müdürlüğün ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programlarının zenginleştirilmesi, seminer ve projeleri nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim öğretim desteği sağlanması konularında Üniversite tarafından uygun görülen şartlarda uzman desteği sağlanacaktır.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül: "Her iki tarafın eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliği koşullarını düzenlemeyi, bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenlerimizin Gazi Üniversitesi'nde lisansüstü eğitim almalarını, üniversitenin altyapı, bilgi ve tecrübelerini kullanarak AR-GE faaliyetlerinde bulunmalarını, Gazi Üniversitesi'nde görev yapan akademisyenler ile bilim ve sanat merkezi öğretmen ve öğrencilerinin bilim söyleşilerinde bir araya gelmelerini ve tüm çalışmalara ilişkin usul ve esaslar ile tarafların yükümlülüklerini kapsayan bu protokolün herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz." dedi.

BİLSEM Ailesi'ne hayırlı uğurlu olsun.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, GAZİ ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALADI.GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, GAZİ ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALADI.GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, GAZİ ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALADI.GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, GAZİ ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALADI.GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, GAZİ ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALADI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.