Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Tüm heyecanımızla okula merhaba derken Okula Uyum Etkinlikleri yayınlandı.

Tüm heyecanımızla okula merhaba derken Okula Uyum Etkinlikleri yayınlandı.

İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgını süreci, eğitim alanında da birtakım değişiklikleri hayata geçirmemizi gerektirmiştir.  Bu süreçte öğrencilerin eğitimlerine ara vermeden ev ortamında devam etmeleri amacıyla geliştirilen "uzaktan eğitim metodu" alınan tedbirler kapsamında öncelikli olmuştur. Günümüzde salgına yönelik alınan tedbirler, bireysel çabalar ve normalleşmeye dönük uygulamalar, eğitim sürecinin de bazı yeni tedbirleri içerecek şekilde yüz yüze devam etmesini gündeme getirmiştir.

Uzaktan eğitim uygulamaları sonrasında özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin edinmiş oldukları bazı temel kazanımları hatırlamaları, salgın sürecinden normalleşme sürecine geçişte gerekli olan becerileri kazanmaları, okula kolayca uyum sağlamaları ve psikososyal açıdan destek almaları amacıyla okula uyum etkinliklerinin hazırlanması gerekli görülmüştür.

Bu amaçlarla Genel Müdürlüğümüz Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı tarafından hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz adına ''Özel Öğrencilerimiz İçin Okula Uyum Etkinlikleri'' hazırlanmış ve kullanıcılarımızın istifadesine sunulmuştur.

Hazırlanan etkinlikler, okula uyum sürecinde, ihtiyaç duyulan kazanımlara öğrenci ve velilerimizin ulaşmaları amacıyla öğretmenlerimiz rehberliğinde uygulanacak şekilde hazırlanmıştır. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin faydalanacağı güzel bir etkinlik havuzu olacağına inanıyorum. Bu değerli kaynağa web sitemizden veya Özelim Eğitimdeyim mobil uygulamamızdan ulaşabilirsiniz.

Okula Uyum etkinliklerine ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

 

Mehmet Nezir GÜL
Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.