Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GELECEK EVİNDE ŞEKİLLENECEK...

GELECEK EVİNDE ŞEKİLLENECEK...

"GELECEK EVİNDE ŞEKİLLENECEK"

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU Beyfendi'nin katılımıyla "Gelecek Evinde Şekillenecek" projesinin online açılışını gerçekleştirdi.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen ve Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi ile Genç Mucidler Bilim ve Sanat Derneği'nin işbirliğinde yürütülen bilişim alanında 5. sınıftan üniversite son sınıfa kadar eğitim gören gençlerimizin yeteneklerini keşfedip yetenekleri üzerine eğitimler vermeyi amaçlayan "Gelecek Evinde Şekillenecek" projesi İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ve TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Kemal YÜKSEK'in katılımıyla online açılışı gerçekleştirilmiştir.

Sayın Süleyman SOYLU, konuşmasında bakanlığın dijital dönüşümünden bahsedip gelinen noktayı aktararak ülkemizin müdafaası ve istikbali hususunda gençlerimize bilişim alanında yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

"Gelecek Evinde Şekillenecek" projesiyle eğitim alan gençlerimizin sadece eğitimle kalmayıp proje üretebilir hale gelmesi ve gerçekleştirdikleri projelerle de savunma sanayiiden sağlık sektörüne, eğitim alanından tarıma kadar ülkemizin yapay zeka alanındaki gelişmine katkı sağlaması beklenmektedir.

TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Kemal YÜKSEK "Yapay Zeka" konulu söyleşisini gerçekleştirdikten sonra Türkiye'nin 81 ilinden katılımcısı olan projede eğitim alan gençlerimizin duygularını ve bilişim alanında yaptıkları çalışmaları anlatıldığı video izlendi.

Proje sahibi Aksaray BİLSEM Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve Genç Mucidler Bilim ve Sanat Derneği Başkanı Harun ÇELİK'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

16-09-202016-09-202016-09-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.