Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİMDE YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DAVRANIŞ DEĞİŞTİRME YÖNTEMLERİ KURSU

ÖZEL EĞİTİMDE YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DAVRANIŞ DEĞİŞTİRME YÖNTEMLERİ KURSU

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Bakanlığımızca yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim sürecine geçilmiştir. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin bir kısmında evde geçirilen uzun süreye bağlı olarak davranış problemlerinin gelişmiş olması muhtemeldir. Bu nedenle yüz yüze eğitimin başlaması durumunda öğrencilerimizin okula dönüş sürecinde söz konusu problemleri ile ilgili destek sağlanması amacıyla "Özel Eğitimde Yoğunlaştırılmış Davranış Değiştirme Yöntemleri Kursu" 7-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecektir. Katılımcılara Maltepe Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ersin Ufuk TİMUÇİN tarafından eğitim verilecektir.

Kurs Programına alınacak katılımcılar Genel Müdürlüğümüze bağlı "Özel Eğitim Uygulama Okulları'nda (I, II, ve III. kademe)" görev yapan özel eğitim öğretmenleri arasından belirlenmiştir. Belirlenen öğretmenler MEBBİS üzerinden ve SMS yolu ile bilgilendirilmiş olup, kurs programını tamamlamaları durumunda eğitici sayılacaktır. Eğitici olma hakkını kazanan öğretmenler, okullarında görev yapan öğretmenlere ve öğrencilere davranış problemleri konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşarak rehberlik edeceklerdir.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.