Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

9. Geleneksel Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler Sergisi

9. Geleneksel Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler Sergisi

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya ŞELÇUK "9. Geleneksel Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler Sergisi"nin açılışına katıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ve Genel Müdürümüz Ahmet Emre Bilgili bu yıl dokuzuncusu düzenlenen "9. Geleneksel Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler Sergisi"nin açılışına katıldı. Bursa'da Bakanlığımız ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliği ve TURKCELL ile Bursa Engelliler Federasyonun desteğiyle düzenlenen serginin açılışına sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüzün yanı sıra Bursa Valilisi Yakup CANBOLAT, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ'ın yanı sıra çok sayıda yönetici, öğretmen, öğrenci ve veli katıldı.

Serginin açılış töreninde konuşan Sayın Ziya SELÇUK, özel eğitim ihtiyacı olan çocukların, vatandaşların hayata tam olarak katılmaları, çalışan, üreten bireyler olabilmelerinin en başta gelen hedeflerinden biri olduğunu söyledi.

Dünya Engelliler Günü'nün kendileri için de çok önemli olduğunu belirten SELÇUK sözlerini, "Saygı görme, değer verilme, öz güvenlerini artırmak, katkı sağlama, öğrenim görme, toplumsal yaşama katılma gibi birçok hakkın engelli bireylerimiz için aslında ne kadar önemli olduğunu bugün tekrar tekrar üzerinde durarak anlamak, düşünmek fırsatına sahibiz. Bakanlık olarak, nitelikli eğitim ortamları oluşturmaya çalışıyoruz. Giderek özel eğitim okullarımızı, destek odalarımızı, okullardaki çocuklarımıza uygun materyalleri, hepsini daha fazla geliştirerek ve artırarak bir katkı sağlamayı hedef hâline getirdik. Bu bağlamda çocuklarımızın, gençlerimizin, insanımızın sahip oldukları yeteneklerin ortaya çıkmasını çok önemsiyoruz. Onların kişisel, sosyal gelişimlerinin ileriye gitmesi için elimizden gelen her türlü gayreti sarf ediyoruz. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimiz için ortamlar sağlamak, onlara fırsatlar vermek çok çok önemli." diyerek sürdürdü.

Öğretmenlere ve annelere özel olarak teşekkür eden Bakanımız"Öğretmenlerimizin çok özel bir teşekkürü hak ettiğini düşünüyorum. Burada bu emeğin, bu çabanın ne kadar değerli olduğunu emin olun belirli bir süre bu tür konuları izlediğinizde, bu ortamlarda çalıştığınızda çok daha iyi anlama fırsatınız olacaktır. Çocukların anneleri de özel bir teşekkürü hak ediyor çünkü onların çabası, kucaklayışı, sıcaklığı olmasa bu çocuklarımız bir şekilde gelişemeyecek ve içlerindeki o potansiyeli açığa çıkaramayacaklar, ön yargıların kurbanı olacaklar. Annelerin desteğiyle, öğretmenlerin rehberliğiyle bu çocukların gözlerindeki pırıltıyı hep birlikte görme imkanımız artıyor."dedi.

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler tarafından yaklaşık 200 eserin düzenlendiği sergi 10 Aralık 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecektir.

 

05-12-201905-12-201905-12-201905-12-201905-12-201905-12-201905-12-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.