Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM'LER ZEKÂ GÜCÜ İLE GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR.

BİLSEM'LER ZEKÂ GÜCÜ İLE GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR.

Bakanlığımız ve Turkcell arasında imzalanan bilim ve sanat merkezlerinde (BİLSEM) eğitim gören öğrencilere yazılım alanında eğitim imkânı sunulmasına yönelik iş birliği protokolü kapsamında  Şanlıurfa Haliliye Bilim ve Sanat Merkezinde oluşturulan Turkcell Zekâ Gücü Teknoloji Sınıfı hizmete açıldı. Önümüzdeki yıldan itibaren daha kapsamlı hâle gelecek olan projenin Şanlıurfa Haliliye Bilim ve Sanat Merkezindeki atölye açılışı; Millî Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim ER, Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Atilla KOÇ,  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre BİLGİLİ, Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN, Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Dairesi Başkanı Oktay KILIÇ ve Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Genel Müdürümüz Ahmet Emre BİLGİLİ, düzenlenen törende yaptığı konuşmada Turkcell ile ortaklaşa yürütülen "Zekâ Gücü" projesinin, ülkenin her tarafında adım adım yaygınlaştırıldığını ifade etti. Ülkemizin geleceği olan güzide öğrencilerimiz için önümüzdeki dönemde kamu, şirket, sivil toplum kuruluşlarının el ele vererek hep birlikte ve daha fazla çalışması gerektiğini, çocuklarımızın bunu hak ettiğini ifade eden BİLGİLİ, bu yıl özellikle bir yıldır yapmış olunan yapay zekâ atölye çalışmalarını hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade etti. 

 

Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Atilla KOÇ da Turkcell'in sadece bir iletişim operatörü olmadığını, bu tür değerli yatırım ve desteklerin her geçen gün artması gerektiğini, ancak bu yönde atılacak adımlarla Türkiye'nin, dünyanın en güçlü ülkelerinden olabileceğini söyledi. Çocukların yarınlara göre yetiştirilmesi gerektiğini vurgulayan KOÇ, çok şeyler yapıldığını ancak değerli öğrencilerimiz için daha fazlasını yapmaya Turkcell olarak hazır olduklarını belirtti. 

 

            Millî Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim ER konuşmasında,  BİLSEM'lerin ve teknoloji sınıflarının önemini belirtti. Şanlıurfa'nın genç nüfusunun önemine değinen İbrahim ER, coğrafi olarak çok büyük bir il olmasını hesap ederek Bakanlık olarak büyük ve uzak ilçelere de BİLSEM açılması çalışmasını başlattıklarını ve dört BİLSEM'in daha açılacağını, çalışmalarının sürdüğünü ve bu açılacak olan BİLSEM'lere de teknoloji sınıflarının yapılacağını söyledi.

13-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.