Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

MANİSA SOMA´DA BURSİYER BULUŞMASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MANİSA SOMA´DA BURSİYER BULUŞMASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Genel Müdürlüğümüz koordinesinde "Soma Bursiyerleri Buluşma Etkinliği", Soma Cemil Meriç Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Ahmet Emre Bilgili´nin katıldığı etkinlikte 2014´teki maden kazasından bu yana burs alan maden şehitlerinin çocukları ve aileleriyle bir araya gelindi. Maden Şehitlerinin ziyareti ve Kur-an´ı Kerim tilavetinden sonra Soma Cemil Meriç Anadolu Lisesi’ne geçildi.Burada konuşan Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ; 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren Soma maden şehitlerinin çocuklarına burs vermeye başlandığını belirterek, burs alan çocukların tüm eğitim öğretim hayatı boyunca destek alacağını vurguladı. BİLGİLİ; " Soma´da hayatını kaybeden 301 madenci ve yaralı olarak kurtulan maden işçilerinin okul çağında olan çocuklarına öğrenim desteği sağlamak amacıyla bakanlığımız ile Türk Eğitim Derneği (TED), Türkiye Eğitim Vakfı (TEV), Sayın Ferit F. Şahenk , Milli Eğitim Vakfı (MEV), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) arasında protokol imzalandı. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen protokol kapsamında ilgili vakıf ve dernekler aracılığıyla okul öncesinden yüksek öğrenime kadar eğitim gören öğrencilere eğitim bursu desteği verilmektedir. 2014´ten bugüne kadar 508 öğrenciye yaklaşık 4 milyon lira burs desteği sağlandı" dedi.  

     Konuşmaların ardından Bilgili ve Manisa Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz tarafından TED, TEV, MEV ve TOG temsilcilerine desteklerinden ötürü plaket takdim edildi. Daha sonra Ahmet Emre Bilgili ve beraberindeki heyet, etkinlik kapsamında Cemil Meriç Anadolu Lisesi bahçesinde, bursiyer öğrenciler için oluşturulan etkinlik ve aktivite çalışmalarını inceledi, öğrencilerle atölye çalışmalarına katıldı, öğretmenlerden bilgiler aldı.
Etkinliğe, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş , maden şehitlerinin aileleri, çocukları ve öğretmenler katıldı.

       Manisa İlinde yoğun bir program gerçekleştiren Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ ve beraberindeki heyet down Efe olarak tanınan Salihli İlçesindeki down sendromlu Fatih GÜR ve ailesini evinde ziyaret etmiş, bu ilçede Genel Müdürlüğümüze bağlı Özel Eğitim Okulları-BİLSEM-RAM öğretmenleriyle buluşmuş, Manisa Merkezdeki tüm Özel Eğitim Okulları-BİLSEM-RAM kurumları ziyaret edilmiş, okullarımızın ve öğretmenlerimizin çalışmaları yerinde görülmüştür. Ardından Soma Bursiyerleri Buluşma Etkinliği gerçekleştirilmiştir.  Manisa İlimizde Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımızın ve öğretmenlerimizin gayreti ve özverisinden dolayı başta İl Müdürümüz İsmail ÇETİN ve ekibine, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

28-04-201928-04-201928-04-201928-04-201928-04-201928-04-201928-04-201928-04-201928-04-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.