Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı İş Birliği Protokolü

Millî Eğitim Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı İş Birliği Protokolü

Millî Eğitim Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitim Aldığı Merkezlerde Eğitim Kalitesinin Artırılması ve Bu Merkezlerde Öğrenim Gören Öğrencilerin Yönlendirilmesi Hususlarına İlişkin İş Birliği Protokolü” Millî Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim ER ile Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından Savunma Sanayii Başkanlığında düzenlenen programda imzalandı.

Protokol kapsamında özel yetenekli öğrencilerin Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının teknoloji eğitimleri, inovasyon imkân ve deneyimlerinden yararlanmasını sağlamak ve öğrencilere üniversite öğrenimi ve mezuniyet sonrası doğru alanlarda istihdam konusunda yönlendirme ve danışmanlık çalışmaları yapmak amaçlanmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı kurumlarda eğitim ortamlarının iyileştirilmesi ve öğrencilerin bilimsel çalışmalarını yürütürken teknolojinin imkânlarından yararlanması amacıyla yeni atölye kurulumlarına destek verilecektir. Mentorluk, bilim söyleşileri, staj, yaz kampı ve dönemsel kurum gezileri vb. fırsatlar sunularak öğrencilerin ülkemizin teknoloji üssü olan kuruluşlarının önderliğinde deneyimler edinmesi sağlanacaktır.

Ekonomik değeri olan ürün ortaya koyan özel yetenekli öğrencilere ve oluşturdukları patentli ürünlere Ar-Ge kapsamında danışmanlık, finansal ve teknik destek sunulacaktır. Ayrıca üniversitede öğrenim gören özel yetenekli öğrencilere karşılıksız eğitim bursu desteği verilecektir. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından protokol kapsamında yürütülecek faaliyetlere en kısa sürede başlanacaktır.

 

23-01-201923-01-201923-01-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.