Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Okulda Bağımlılığa Müdahale (OBM) Programının Uygulanmasına Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında "Okulda Bağımlılığa Müdahale (OBM)’ nin Uygulanmasına Yönelik İşbirliği Protokolü’ imzalandı.  
Okulda Bağımlılığa Müdahale (OBM) Programının Uygulanmasına Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmî ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin sigara, alkol ve madde kullanımına ilişkin kısa müdahale programının uygulanması, ülke genelinde yaygınlaştırılması ve rehberlik öğretmenlerinin bağımlılıkla mücadele alanında izleme, değerlendirme ve ikincil önleme çalışmalarına yönelik müdahale becerilerini arttırmak amacıyla ‘Kısa Müdahale Programı - Okulda Bağımlılığa Müdahale (OBM)’ nin Uygulanmasına Yönelik İşbirliği Protokolü’ imzalandı. 

Programın hedefi; öğrencileri bağımlılık riskinden koruyarak sigara, alkol ve madde kullanımını bağımlılığa dönüşmeden okul temelli olarak önlemek amacıyla rehberlik öğretmenlerine önleyici müdahale becerileri kazandırmak; böylelikle bağımlılıkla mücadelede ikincil önleme çalışmalarını sistematik halde yapılandırmak ve ülke genelinde etkin ve yaygın hale getirmektir.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.