Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

HAZIR MISIN? BİLGİ VE EĞLENCE PROGRAMI

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak tüm çocuklarımızı 'özel program' da buluşturduk.
HAZIR MISIN? BİLGİ VE EĞLENCE PROGRAMI

Genel Müdürlüğümüzün hazırladığı "Hazır mısın?" adlı bilgi ve eğlence programında, özel eğitim ihtiyacı olan ve olağan gelişim gösteren çocuklarımız, tersine kaynaştırma modeli ile ekranlarda bir kez daha öğrenme ve eğlenme imkanına kavuştu.

Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın başarılarının görünür hale gelmesi, toplum nezdinde farkındalık oluşturulması ve özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızla normal gelişim gösteren çocuklarımızın kaynaşmasını sağlamak amacıyla hazırlanan programda; zihinsel, görme, işitme ve bedensel yetersizliği, öğrenme güçlüğü olan öğrencilerimiz ile normal gelişim gösteren öğrencilerimiz, birlikte eğlenerek öğrenecekleri bir ortamda buluştu.

Genel Müdürlüğümüzdeki özel eğitim uzmanlarının senaryosunu ve içeriklerini hazırladığı program, özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızla, olağan gelişim gösteren çocuklarımızın kaynaşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kaybedenin olmadığı programda, etkinliklere katılan bütün öğrencilere ödüller verilecektir.

Daha önce yaz tatili dönemi boyunca her hafta TRT EBA TV'de yayınlanan programın ikinci sezonu 28 Nisan 2021 Çarşamba günü, 18:30'da TRT EBA TV İlkokul ve 21:00'da TRT EBA TV Ortaokul kanallarında yayınlanmaya başlayacaktır.Her hafta çarşamba günü yayınlanacak olan program, 16 hafta boyunca ekranlarda olacaktır.

 "Topyekun bir eğitim seferberliği içinde olduk"

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, etkinliklere ilişkin yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı olarak koronavirüs salgını nedeniyle başlatılan uzaktan eğitime geçiş süreci ile birlikte pek çok çalışma yapıldığını anlattı.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak bu süreçte özel eğitim ihtiyacı olan çocuklara yönelik pek çok içerik hazırlandığını vurgulayan Gül, şöyle konuştu:

 "Özel eğitim öğrencilerimize yönelik TRT EBA TV kanalları için hazırladığımız 'Hazır mısın?' programı Türk televizyonları için bir ilk oldu, öğrencilerden, velilerden ve izleyicilerden büyük ilgi gördü. Bu amaçla özel eğitim öğrencilerimizin olağan gelişim gösteren öğrencilerimizle birlikte katılım sağladığı, bilgi, beceri ve etkinlik merkezli oyunlarla dolu 16 bölümün daha çekimleri tamamlandı. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin tüm öğrencilerle kaynaşmalarını sağlamak ve sürece velileri dahil ederek farkındalık oluşturmayı ve hayatı daha da güzelleştirmeyi amaçladık. Yeni etkinliklerimizle ve yeni içeriklerle tekrar öğrencilerimizin karşısında olacağız. Emeği geçen başta eğitimcilerimiz olmak üzere herkeseteşekkür ediyorum."

28-04-202128-04-202128-04-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.