Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

HASTANEDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİMİZE ANLAMLI ZİYARET...

HASTANEDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİMİZE ANLAMLI ZİYARET...

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Daire Başkanlarımızdan Kürşat DULKADİR ve Şube Müdürümüz Kenan UÇMA ile birlikte özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden sağlık problemi nedeniyle yatarak tedavi gören öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilmeleri amacıyla başlatılan hastanede eğitim hizmetleri kapsamında Gazi Üniversitesi Hastanesinde açılan sınıflardaki çocuklarımızı ziyaret etti.

Gazi hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa KAVUTÇU eşliğinde gerçekleşen ziyaret esnasında hastanede eğitim gören çocuklarımız ve aileleri ile bir araya gelen Genel Müdürümüz hastanede eğitim sürecini bizzat gözlemleyerek ailelerin istek ve taleplerini dinledi.

İlköğretim ve özel eğitim programlarını takip eden öğrenciler için haftada 10 ders saatinden, ortaöğretim kademesindeki öğrenciler için ise haftada 16 ders saatinden az olmayacak şekilde planlanan hastanede eğitim süreci ile öğrencilerimizin eğitimlerini sürdürebilmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıca hastanede eğitim hizmeti alması düşünülen öğrencinin hizmete ulaşımının kolaylaştırılması için velinin yazılı talebi ve bireyin tedavisinden sorumlu hekimin yazılı görüşü hastane sınıfında eğitimin başlaması veya sonlandırılması için yeterli olmaktadır.

15-10-202015-10-202015-10-202015-10-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.