Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Görme Engelli Öğrencilerimizin Eğitime Erişiminin Arttırılması Çalışmaları Teknik Şartname Hazırlama Çalıştayı

Görme Engelli Öğrencilerimizin Eğitime Erişiminin Arttırılması Çalışmaları Teknik Şartname Hazırlama Çalıştayı

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ORGM) ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) arasında görme engelli öğrencilerin eğitime erişimlerini artırmaya yönelik planlanan proje kapsamında “Görme Engelli Öğrencilerimizin Eğitime Erişiminin Arttırılması Çalışmaları Teknik Şartname Hazırlama Çalıştayı” 10 Mart 2017 Cuma günü Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında Genel Müdürlüğümüz Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Ertan GÖV; ortaokul ve lise kademelerinde eğitim görmekte olan görme yetersizliği olan öğrencilerin mevcut eğitim ortamlarının iyileştirilmesi, eğitsel materyal eksikliğinin giderilmesinin önemine vurgu yapmıştır. Konuşmasında Braille kabartma ekran okuma ve not alma imkânı sağlayan taşınabilir cihazların temin edilmesinin görme engelli bireylerin normal akranları ile eşit miktarda kaynağa ulaşabilme sınırlılıklarının giderilmesine katkı sağlayacağını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN de konuşmasında Fatih projesi ve EBA ile ilgili bilgiler vermiştir. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile beraber mevcut eğitim-öğretim kaynaklarına ulaşmak için engelli öğretmen ve öğrencilere bu hizmetleri sunabilmek adına üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek için çalışmalarının her geçen gün artarak devam ettiğini ifade eden Mehmet RÜŞEN çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulunmuştur. Çalışmaya farklı okul/kurumlardan ilgili 30 uzman katılmıştır. 

 

10-03-2017 10-03-2017

10-03-2017 10-03-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.