Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GÖKLERDEKİ İSTİKLALİMİZ İÇİN YERYÜZÜ HAZİNELERİMİZLE ÇALIŞIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalanan protokol kapsamında; TUSAŞ Kahramankazan tesislerinde, BİLSEM öğrencilerimize eğitimler verildi.
GÖKLERDEKİ İSTİKLALİMİZ İÇİN YERYÜZÜ HAZİNELERİMİZLE ÇALIŞIYORUZ

BİLSEM öğrencilerimiz, parça modelleyerek HÜRKUŞ maketini inşa etti.

BİLSEM'lerde eğitim alan özel yetenekli öğrencilerimizi üniversite öğrenimlerinde bilim, teknoloji ve mühendislik gibi alanlara yönlendirilmesi, başarılı mezunların savunma sanayii gibi teknolojinin en üst seviyede kullanıldığı milli güvenliğimiz ile ilgili sektörlerde istihdam edilmesinin ülke geleceği açısından en az öğrencilere sunulan eğitim kadar öneme sahip olduğunu biliyor; bunun için gayret ediyoruz.

Özel yetenekli öğrencilerimize sunulacak eğitim imkânlarının artırılmasının, öğrencilerimizin bilimsel çalışmalarını yürütürken teknolojinin imkânlarından yararlanmasının, teknoloji alanında geleceği şekillendirecek bilgi ve beceriler edinmesinin, yeteneklerini milli değerlerine hizmet edecek bireyler olarak geliştirmesinin ve ülkemizin teknoloji üssü olan kuruluşların önderliğinde deneyimler edinmesinin özel yetenekli öğrencilerimize sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesi ve niteliği açısından çok önemli olduğunun farkındayız.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalanan protokol kapsamında; TUSAŞ Kahramankazan tesislerinde, BİLSEM öğrencilerimize eğitimler verildi.

Modelleri tamamlayan öğrencilerimize; Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu, Savunma Sanayi Akademi Başkanı Sayın Cenk Aktaş, TUSAŞ Genel Müdürü Sayın Temel Kotil ve TUSAŞ Akademi Başkanı Sayın Ahmet Pınarbaşı tarafından eğitimi tamamladıkları için "hürkuş" logolu patchleri öğrencilerimize takıldı.

TUSAŞ tesislerinin gezilmesi ile başlayan etkinliklerimizde; Atak, Gökbey, T70 üretim hattı gezisi, Anka ve Aksungur üretim hattı gezisi ve Uset gezisi gerçekleştirildi. Öğrencilerimize TUSAŞ mühendisleri tarafından temel hava araçları eğitimi verildi. Eğitimin ikinci gününde HÜRKUŞ'un tasarımlarını yapan öğrencilerimiz 3D yazıcılarla üretim işlemine devam ederek HÜRKUŞ modellerini tamamlamış oldular.

BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZE TUSAŞ TARAFINDAN EĞİTİMLER VERİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.