Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Tunceli´de Karne Dağıtım Törenine Katıldı

Genel Müdürümüz Tunceli´de Karne Dağıtım Törenine Katıldı

Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR, Daire Başkanlarımız M. Ramazan BARIN ve Battal KANBAY Tunceli’de Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde düzenlenen karne törenine katıldı.

Genel Müdürümüz törende yaptığı konuşmada, eğitim öğretim yılını Tunceli’de özel eğitim öğrencileriyle birlikte kapatmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Tunceli´de özel eğitim sınıflarını ve okullarını da gezerek incelemelerde bulunan Güngör, "Özel eğitimde çalışkan bir öğretmen kitlesinin yanı sıra son derece ilgili veli kitlesiyle karşılaşmak beni mutlu etti. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler Bakanlığımızın her zaman önceliği olmuştur. Onların eğitim ihtiyacının öncelikli olması da daima yeni stratejiler üretmemizi gerektiriyor. Okul öncesi eğitim de zorunlu hale geldiğine göre 0-23 yaş arasında özel eğitime ihtiyacı olan bütün öğrencilerin eğitim sistemi içinde olmasını önemsiyoruz.  Özel eğitim öğrencilerimize sadece okullarda vakit geçirecek ortamları yaratmak yeterli değildir. Onları mesleki eğitime tabi tutup meslek sahibi olmasını sağlamak hedefimizdir. Engelli olmak meslek sahibi olmaya engel değildir. İkinci hedefimiz bütün öğrencilerimizin çeşitli alanlarda kendi kendilerine yetebilecekleri bir mesleğe sahip olmalarıdır. İllerimizde, ilçelerimizde, okullarımızda, okullarımızın olmadığı yerde özel eğitim sınıflarında öğrencilerimizin mutlaka meslek sahibi olmasını önemsiyoruz. Buradaki eğitim ortamlarımızı daha da iyi hale getirmeye çalışacağız” dedi.

09-06-2017 09-06-2017

09-06-2017 14-06-2017

09-06-2017 09-06-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.