Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL'ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL'ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

           Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının var olma savaşı içinde egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan, Ulusal Egemenliğimizin temelinin atıldığı ve millet iradesinin tecelli ettiği kutlu bir gündür. Ulusal egemenliğin mimarlarına, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve bu vatan için şehit olan tüm vatandaşlarımıza şükran ve saygılarımı sunuyorum.

            Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan bu gün milletimiz, egemenliğini yok etmek isteyen yurdumuzu ele geçirmek isteyen iç ve dış düşmanlara karşı bir zafer daha kazanmıştır. Bu necip Millet, İstanbul'un Fethi'nde, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, 15 Temmuz'da ulusun egemenliği için kanıyla canıyla  bedel ödemekten bir an bile tereddüt etmemiştir.

             Ulusal egemenliğine bu kadar düşkün olan bir millet, geleceğin teminatı olan çocuklarımıza bu günü, önemini ilelebet unutmamaları için hediye etmiştir. Çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı daha sonra tüm dünya çocukları ile paylaşan ilk ve tek ülke de Türkiye'dir. Çocuklarımıza bu günde onlara emanet edilecek değerlerin önemini ve büyüklüğünü anlatacağız, geleceğin Türkiye'sinin onların eseri olacağını öğreteceğiz. Yaşadığımız bu zor günlerin baharı çok yakındır, nice bayramlar kutlayıp nice şiirler okuyacağız.

            Sevginin, kardeşliğin ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle;

            Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun.

 

 

                                   Mehmet Nezir GÜL

                 Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri

                                     Genel Müdürü

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.