Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, OSMANİYE İLİNDEKİ KURUMLARI ZİYARET ETTİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL, OSMANİYE İLİNDEKİ KURUMLARI ZİYARET ETTİ

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Osmaniye'de bulunan özel eğitim kurumlarının 2021-2022 eğitim öğretim yılına dair hazırlıklarını yerinde denetlemek amacıyla ilimizi ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü değerlendirme toplantısıyla başlayan ziyaretin ardından salgın sonrası Osmaniye'deki eğitim öğretim hazırlıklarının tamamlanmasına ve işleyişine dair bilgi aldı.

Şehit Veli Demir Yürek Bilim ve Sanat Merkezindeki ziyaretinin ardından Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulunda öğretmen ve velilerle görüştü. Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL; özel eğitim, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin eğitim sistemi içindeki yeri, önemi ve etkinliği hakkında konuşma yaptı.

Osmaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Vali İsmail Fırat İlkokulu ziyaretlerinin ardından Oğuz Kaan Anadolu Lisesini de ziyaret eden Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL;  öğretmenlerden gelen talepleri dinledi. Öğretmenlere psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin eğitim sistemindeki yapısı, işlevleri ve mevcut mevzuattaki yapısının düzenlenmesi hakkında da bilgiler verdi.

Gerçekleştirilen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; "İlimiz genelindeki bütün eğitim kurumlarımızda eğitim öğretime hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Salgın sürecini Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığının belirtmiş olduğu hijyen tedbirlerine hassasiyet göstererek yürütüyoruz. Bu bağlamda ilimizi bugün teşrifleriniz, Osmaniye Eğitim ailesi olarak bizlere güç verdi. Ziyaretlerinizden dolayı Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak teşekkürlerimi arz ediyorum." dedi.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL'de, "Yüz yüze eğitimin başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. Osmaniye'de bulunan okul ve kurumlarımızın da tüm ülkemizdeki gibi eğitim öğretim faaliyetlerine hazır olduğunu gördük. Tüm velilerimiz gönül rahatlığıyla öğrencilerimizi okullarımıza gönderebilirler. Topyekün eğitim çalışanlarımızın gayretleri sayesinde en güvenli yer okullarımız diyebiliyoruz. 2021-2022 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize başarı ve sağlık getirmesini Yüce Allah'tan temenni ediyorum." dedi.

Osmaniye Rehberlik ve Araştırma Merkezini de ziyaret eden Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL; öğrenci, öğretmen ve kurum idarecilerine çalışmalarında başarılar dileyerek ziyaretini tamamladı.

02-09-202102-09-202102-09-202102-09-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.