Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. MUSTAFA OTRAR'DAN 2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. MUSTAFA OTRAR'DAN 2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI MESAJI

Kıymetli Öğretmenlerim, Meslektaşlarım, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

Yarınlarımız olan sevgili öğrencilerimizle, Türk eğitim sisteminin en büyük paydaşı olan, her alanda bizi destekleyip yalnız bırakmayan kıymetli velilerimizle ve gecesini gündüzüne katarak fedakârca çalışan değerli öğretmenlerimizle yeni bir eğitim-öğretim yılına daha erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Yeni eğitim ve öğretim yılımızı kutluyorum.

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı hepimiz için zorlu bir süreçti. Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu tür felaketlerin yaralarının sarılması ancak eğitimle mümkündür. Bunun için bizlere daha büyük görevler düştüğünün bilinciyle çalışmalarımıza daha büyük gayretle devam edeceğiz.

2023-2024 eğitim öğretim yılı çok özel bir yıl çünkü bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın hem mutluluğu hem de heyecanı içerisindeyiz. Sorumluluklarının bilincindeki öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile birlikte Türkiye Yüzyılı hedeflerimize ulaşacağımızdan hiçbir şüphemiz yoktur. Bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve görevini ifa ederken şehitlik makamına erişen öğretmenlerimizi saygı ve şükranla yâd ediyorum.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının ülkemize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm velilerimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.