Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR'İN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR'İN  ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Engelli bireyler için farkındalık oluşturmak, engelli bireylerin toplumsal yaşama dâhil olmalarını sağlamak ve engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla her sene çeşitli etkinliklerin yapıldığı Engelliler Haftası münasebetiyle Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir bir mesaj yayımladı.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir'in mesajında farklı yetersizliklerden etkilenmiş bireyler için uygun koşullar sağlanamadığında yetersizliğin engele dönüştüğünü ifade edip engellilik durumunun bireylerin kendisi ve aileleri için zorlu yaşam koşullarını da beraberinde getirebildiğini söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin bağımsız, üretken ve mutlu bireyler olarak toplumsal hayata aktif katılımlarını sağlayacak çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; Bakanlığımızın son yıllarda yapmış olduğu çalışmalarla özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın olağan gelişim gösteren akranlarıyla birlikte eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanmalarının sağlandığını ve böylece özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin toplumsal hayata katılımlarının önündeki engellerin günden güne azaldığını belirtti.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.