Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR'İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR'İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Engelli bireylerin; eğitim, sağlık, istihdam ve sosyal yaşam alanlarında yürütülen çalışmalarla hayatın her alanında eşit, erişilebilir bir şekilde var olması amaçlanmaktadır. Birleşmiş Milletler bu amaç doğrultusunda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve toplumun engellilere ilişkin farkındalığını arttırmak için 3 Aralık tarihini "Dünya Engelliler Günü' olarak ilan etmiştir.  

Millî Eğitim Bakanlığı olarak özel eğitim ihtiyacı olan bireylere sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, eğitimde fırsat eşitliği ilkesi çerçevesinde, bu bireylerin sosyal gelişimlerini destekleyip toplumsal yaşama uyumlarını, üst öğrenime veya meslek alanlarına hazırlayıp üretken bireyler olabilmelerini sağlamak gayesiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.   

Bakanlık olarak özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin eğitim öğretim süreci dahil, sosyal yaşamın her alanından eşit biçimde ve düzeyde yararlanma hakkına sahip olduklarının bilinciyle hareket etmekteyiz.    

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan özel bireylerimiz ve aileleri için farkındalığın arttığı bir gün olmasını temenni ediyorum.

 

Cemal Özdemir

Genel Müdür

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.