Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFEST'İ ZİYARET ETTİ

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir, İstanbul'da düzenlenen TEKNOFEST'e ziyaret gerçekleştirdi.
GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFEST'İ ZİYARET ETTİ

TEKNOFEST İstanbul'da birçok kategoride yapılan teknoloji yarışmalarında öğrenciler ve farklı eğitim seviyelerinden katılımcılar projelerini sergiliyor.  

Türkiye'de millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST'e ziyaret gerçekleştirilen Sayın Cemal Özdemir;  stantları gezerek öğrencilerle sohbet edip yarışmalar ve projelerle ilgili bilgi aldı.   

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; TEKNOFEST'in, Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olduğunu, ilki 2018'de gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye'nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflendiğini söyledi.  

Sayın Özdemir; yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için TEKNOFEST kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları yapıldığını, Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023 finalinin ise 27 Nisan -1 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Hava Limanında düzenlendiğini belirtti.

Ülkemizde özel yetenekli öğrencilerimizin destek eğitim aldığı BİLSEM'lerin TEKNOFEST'e katılarak önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Sayın Özdemir; 2023 yılında BİLSEM'lerden 301 takımın yarışmaya başvuruda bulunduğunu, bu takımlardan;  İlkokul seviyesinden 4 takımımız, Ortaokul seviyesinden 56 takımımız ve Lise seviyesinden 63 takımımız olmak üzere toplamda 123 proje İstanbul'da gerçekleştirilen TEKNOFEST Finallerine katılma hakkı elde ettiğini söyledi.  

Sayın Özdemir; süreçte emeği geçen öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, velilerimize ve kurum idarecilerimize teşekkürlerini iletti.

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR TEKNOFESTİ ZİYARET ETTİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.