Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU (HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER) AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI'NA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU (HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER) AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI'NA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

İlköğretimlerini tamamlayan hafif düzeyde zihinsel yetersizliği/otizmi olan öğrencilerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak, onlara iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla açılmış olan özel eğitim meslek okullarında uygulanan akademik derslerin (Türkçe, Matematik, Sosyal Hayat, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) öğretim programları 2022 Mayıs ayında güncellenmiştir.  

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir;  Meslek Okulu Akademik Programlarının Eğitim Araçlarının Hazırlanması Çalıştayı'na katılarak komisyonları gezdi.  

Bakanlık personellerinden, koordinatörlerden ve öğretmenlerden bilgiler alan Sayın Özdemir; söz konusu eğitim araçlarının hazırlanması amacıyla 2023 yılı şubat ayında 7 ders için komisyonlar oluşturulduğunu ve ders araçlarının içeriklerinin yazılmaya başlandığını belirtti.   

Sayın Özdemir; gelinen bu aşamada 2-5 Mayıs 2023 tarihleri arasında ise; Ankara ili Gölbaşı ilçesi Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde 108 katılımcı ile çalıştayın yapılmakta olduğunu söyledi.  

Düzenlenen bu çalıştayda içerik yazımlarının devam etmesi ve tamamlanan bölümlerin dizgi süreçlerinin başlatılmasının planlanlandığını ifade eden Sayın Cemal Özdemir; Genel Müdürlüğümüz 2023 Eylem Planında da yapılacağı belirtilen çalışma ile 7 akademik dersin eğitim araçlarının hazırlanarak 2023 Ağustos ayı sonunda okutulmaya hazır hale getirilmesini hedeflediklerini vurguladı.  

Sayın Özdemir, öğretmenlerle sohbet ettikten sonra programdan ayrıldı.

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, MESLEK OKULU HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ/OTİZMİ OLAN ÖĞRENCİLER AKADEMİK PROGRAMLARININ EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.