Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI'NA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI'NA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

İlkokul 1. ve 2. sınıfa devam eden işitme yetersizliği olan öğrencilerin matematik dersinde kullanabilecekleri eğitim araçlarının hazırlanması amacıyla 22-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir ile Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanımız Sayın Gökçağrı Gürel'in iştirakleriyle Antalya'da çalıştay gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Bakanlık temsilcileri, akademisyenler, özel eğitim öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, matematik öğretmenleri ve rehber öğretmenlerden oluşan komisyon tarafından söz konusu eğitim araçlarının hazırlanmasına yönelik yürütülen çalışmalara devam edildi.

İşitme yetersizliği olan 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin hâlihazırda kullandıkları matematik ders kitaplarının yanında, onların eğitimsel ihtiyaçlarını karşılayan uygun yöntem ve teknikler ile hazırlanmış, derslerinde kaynak olarak kullanabilecekleri "İşitme Yetersizliği Olan Öğrenciler İçin Matematik 1 ve 2. Sınıf Eğitim Araçları"nın 2023 Ağustos ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR, İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.