Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET NEZİR GÜL'ÜN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET NEZİR GÜL'ÜN  RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Ramazan ayının bereketinin ve manevi hazzının perçinlendiği, inananların hasretle beklediği bir Ramazan Bayramı'na daha kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz.

Sonunu bayram olarak idrak ettiğimiz "bin aydan daha hayırlı" Ramazan ayında, tüm insanlığa yol gösterici olan İlahi Kitabımız Kur'an-ı Kerim Peygamber Efendimize nazil olmaya başladı. Özellikle bu mübarek ayda İlahi Kitabımızın emirleri ve Kutlu Elçimiz Hz. Peygamber'in yaşantısı doğrultusunda, inananlar kendilerini iç denetime-iç onarıma tabi tutarlar. Eksikliklerini görüp onları tamamlamanın çaresine, yanlışlarını görüp onlardan kurtulmanın yollarına bakarlar. Oruç tutarak aç kalanların hâlini anlamaya çabalarlar. Öncelikle yakın çevreden başlayarak tüm dünyadaki muhtaçlara, çaresizlere yardımcı olma duyarlılığına erişmeye; bu dünyada tek bir mazlum kalmayana kadar mücadele etme bilincine ulaşmaya çalışırlar. Bu vesileyle herkes nasibince bu aydan kendi payına düşeni alır, üzerine düşeni de yerine getirir.

2020 ve 2021 yıllarında tüm dünyada ve ülkemizde salgın sebebiyle Müslümanlar arasında iftar davetlerinin verilemediği, kardeşlik ve paylaşma hazzının coşkuyla yaşanamadığı Ramazan aylarını geride bıraktık. Salgın, her insanı iç dünyasıyla sınadığı için özellikle bu dönemde Müslümanların sorumlulukları daha da artmıştır. Hastanelerde veya evlerde salgın ile mücadele edenlerin, günden güne aramızdan ayrılanların olduğunu bir an olsun unutmamalı; fiziki yakınlık kuramadığımız bu dönemde hiç olmazsa akrabalarımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı ve diğer kardeşlerimizi arayarak hatır sormalı; muhabbetin baki olması için çaba göstermeliyiz. Belki bayramlaşmak için çocuklar ve yetişkinler ev ev dolaşamayacak; tatlılar, çikolatalar, şekerler ve özel hazırlanan şerbetler ikram edilemeyecek; bayram harçlıkları verilemeyecek ancak bu olumsuz şartlar bizleri bayramın coşkusundan ayırmamalı. Bilakis söz konusu olumsuzlukları aşmak için Ramazan ayının ruhunu iç dünyamıza rehber edinmeli, Ramazan Bayramı'nı da mevcut şartlarda coşkuyla yaşamanın yeni yollarını aramalıyız. Ramazan ayının ruhuna uygun olarak tüm kardeşlerimizin maddi ve manevi ihtiyaçlarını gidermek için uğraşmalıyız. Bu uğraş her birimizin üzerine düşen önemli bir görev ve ibadettir. Bizler böyle davranmalı, bu inançta olmalıyız. Unutmayalım, niyet hayırlı olunca akıbet de elbet hayırlı olacaktır.

Yılın en hayırlı ayının nişanesi bu kutlu bayram sabahındaözel öğrencilerimiz başta olmak üzere bütün öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin ve Aziz Milletimizin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, bütün insanlığa sağlık sıhhat ve afiyet dolu bir gelecek temenni ederim. 

                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                   Mehmet Nezir GÜL

                                                                                                                                                                                                                       Genel Müdür

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.