Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET NEZİR GÜL'ÜN NEVŞEHİR İLİ ZİYARETİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET NEZİR GÜL'ÜN NEVŞEHİR İLİ ZİYARETİ

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, ''Kütüphanesiz Okul Kalmayacak'' projesi kapsamında kütüphane açılışına ve bir dizi etkinliklere katılmak üzere Nevşehir ilini ziyaret etti.

Valilik Makamına Ziyaret

Programına Valilik ziyaretiyle başlayan Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Nevşehir Valisi Sayın İnci Sezer BECEL ile valilik makamında bir araya geldi. Görüşmede Nevşehir ilindeki eğitim yatırımları ile alakalı bilgi alışverişinde bulunulurken, eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik konular ele alındı.

''Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" Projesi Kapsamında Kütüphane Açılışı

Valilik ziyareti sonrasında Vali İnci Sezer Becel, siyasi parti temsilcileri, Daire Başkanımız M. Ramazan BARIN ve İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir ile birlikte 20 Temmuz İlkokulu'na geçen Genel Müdürümüz burada kütüphane açılışını gerçekleştirdi. Kütüphanedeki kitapları inceleyen Genel Müdürümüz öğrencilerimizle kitaplara dair muhabbet etti.

''Çocuklarımızın kitapla büyümelerini sağlamak, hayal dünyalarını genişletmek istiyoruz''

Genel Müdürümüz Sayın GÜL; Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in  "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesine çok önem verdiğini belirterek "Cumhurbaşkanımızın eşi kıymetli Hanımefendi Emine Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleştirdiğimiz projemiz ile gençlerimizi kültür ve kitapla buluşturacağız. Çocuklarımızın kitapla büyümelerini sağlamak, hayal dünyalarını genişletmek istiyoruz. Projemiz kapsamında Nevşehir'de açılan kütüphanelerimizin hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

''Yeni kütüphanelerimiz çocuklarımızın başarısına başarı katacak''

Vali İnci Sezer BECEL; "Cumhurbaşkanımızın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın himayelerinde hayata geçirilmiş olan 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesinin ilimizdeki uygulamasını tamamladık. İlimiz bu projeyi Türkiye'de ilk olarak tamamlayan iki ilden bir tanesi oldu. Bölgemizin kitapla barışık bir bölge olduğunu bin dokuz yüzlü yılların başında görüyoruz. Ecdatlarının okumaya bu kadar değer vermesi çocuklarımıza örnek olacak ve yeni kütüphanelerimiz çocuklarımızın başarısına başarı katacak. Kütüphanelerimizin ilimize hayırlı olmasını diliyor, Genel Müdür Mehmet Nezir Gül Beyefendiye ilimize teşrifleri için teşekkür ediyorum." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan, Millî Eğitim Bakanlığımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle yürütülen 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesi ile yoğun bir çalışma içerisine girdik. Sayın Genel Müdürümüzün teşrifleriyle bir kütüphanemizin daha açılışını gerçekleştirdik. Kendisine can-ı gönülden teşekkür ediyoruz. Kütüphanelerimiz ilimize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

17-12-202117-12-202117-12-202117-12-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.