Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET NEZİR GÜL ZORLAYICI YAŞAM OLAYLARINDA PSİKOEĞİTİM PROJESİ (ZOYOP) HİKAYE KİTABI HAZIRLAMA ÇALIŞTAYINDA

GENEL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET NEZİR GÜL ZORLAYICI YAŞAM OLAYLARINDA PSİKOEĞİTİM PROJESİ (ZOYOP) HİKAYE KİTABI HAZIRLAMA ÇALIŞTAYINDA

Genel Müdürlüğümüz Rehberlik Hizmetleri Dairesi ile Araştırma-Geliştirme ve Projeler Dairesinin iş birliği ile hazırladıkları ve UNİCEF tarafından desteklenen Zorlayıcı Yaşam Olaylarında Psikoeğitim Projesi (ZOYOP) ile Covid-19 pandemisi ile birlikte yeni normalleşme sürecinde öğrenci, öğretmen ve velilerin yaşadıkları zorluklar karşısında psikolojik sağlamlıklarını artırmak, pandeminin travmatik etkileriyle baş etmelerini ve normalleşme sürecine uyumlarını kolaylaştırabilmek amaçlanmaktadır.

Projenin ilk faaliyeti psikososyal destek hizmetleri kapsamında hazırlanacak 12 adet hikâye kitabı yazma çalışmasıdır. Yazılacak hikâyelerle zorlayıcı yaşam olayları sırasında ve sonrasında çocuklara psikosoyal destek verilmesi planlandı.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, 14 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 10.00'da Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Murat AĞAR, UNICEF temsilcileri, farklı üniversitelerden 5 akademisyen ve 30 öğretmenimizin katıldığı Hikâye Kitabı Hazırlama Çalıştayı'nın (online) açılışını yaptı. Bir hafta sürecek çalıştayın açılış konuşmasında Mehmet Nezir GÜL, zorlayıcı yaşam olayları sırasında ve sonrasında Genel Müdürlüğümüzün ülke çapında psikosoyal destek vermek amacıyla elinden gelen çabayı tüm personeliyle gösterdiğini, bundan sonraki süreçlerde de özveriyle katkı sunacaklarını belirtti. Ayrıca yazılacak 12 hikâye ile sadece psikososyal destek değil aynı zamanda çocuk edebiyatına katkı sağlanacağını da ekledi. Genel Müdürümüz konuşmasında projenin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan UNICEF Türkiye yetkililerine de teşekkür ederek bitirdi.

Genel Müdürümüzün konuşmasının ardından, oluşturulan gruplar hikâye yazma çalışmalarına başladı. Çalıştay 18 Eylül 2020'ye kadar devam edecek.

14-09-2020

14-09-202014-09-202014-09-2020

14-09-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.