Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN BİLİM DÜNYASINA ÖNEMLİ KATKI...

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN BİLİM DÜNYASINA ÖNEMLİ KATKI...

 

 

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde bilimsel, hakemli dergi yayını için start verildi.

Genel Müdürlüğümüzce özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinin niteliğinin artırılması, bu doğrultuda temel politikaların oluşturulması, öğrenci, veli,  öğretmen ve ilgililere yönelik eğitsel, kişisel, mesleki rehberlik hizmetleri hakkındaki bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla akademik, hakemli süreli bir yayın olan Millî Eğitim Özel Eğitim ve Rehberlik Dergisi'nin ilk sayısı Millî Eğitim Bakanımız  Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK' un onayıyla Ocak ayında değerli okuyucuları ile buluşacaktır. Dergimiz 6 aylık periyotlarla her yılın Ocak, Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlanacaktır.

Dergimizin ilk sayısı için makale başvuruları ozelegitimrehberlikdergisi@meb.gov.tr mail adresi üzerinden alınacaktır.(3.Sayıdan itibaren ise TÜBİTAK ULAKBİM Dergipark sistemi üzerinden alınacaktır.)

Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri alanında her tür özgün makale ve bilimsel çalışmaları dergimizin Ocak Ayı 1. sayısına bekliyoruz.

 

Makale gönderimi son tarih: 14 Aralık 2020

 

İletişim Bilgileri:

Editör

Dr. Murat AĞAR

Daire Başkanı

E-Posta : ozelegitimrehberlikdergisi@meb.gov.tr

Dergimizin künye bilgileri için buraya tıklayın.

Dergimizin yayın ilkeleri ve yazım kuralları ile ilgili aytıntılı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayın.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.