Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YARALARI SARMAK İÇİN İZMİR'DE...

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YARALARI SARMAK İÇİN İZMİR'DE...

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YARALARI SARMAK İÇİN İZMİR'DE...

 

Genel Müdürlüğümüz, İzmir'de meydana gelen depremin ilk dakikalarından itibaren Bakanlığımızın Psikososyal Destek Hizmetleri ekibiyle birlikte olay yerinde yaraları sarmak için hep birlikte var güçleriyle çalışmalara devam ediyor.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül ile Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanımız Sayın Dr. Murat AĞAR ve Bakanlığımızın Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibi İzmir'de meydana gelen deprem yerindeler ve sahada hazır bir şekilde çalışmaları yürütüyorlar.

Bakanlığımız her öğrencimize ulaşmak için yoğun bir şekilde öğrencileri tek tek arayıp durumunu sorarak; hasar, can kaybı ve psikolojik destek talebi olup olmadığı bilgisini öğrenmeye çalışıyor.

Bakanlık olarak İzmir'deki İl Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibi ile bir araya gelinerek şimdiye kadar neler yapıldığı ve bundan sonra da yaraları sarmak için ne gibi çalışmalar yapabileceği konusunda toplantılar yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor.

Depremde en çok etkilenen yerlerin başında gelen Bayraklı, Bornova ve Seferhisar ilçelerinde yer alan Milli Eğitim Müdürlükleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri, Bilim ve Sanat Merkezleri ile Özel Eğitim Okullarımızla iletişime geçilerek psikososyal destek hizmetleri ekiplerinin yapabilecekleri çalışmalar hakkında görüşüldü.

31-10-202031-10-202031-10-202031-10-202031-10-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.