Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ve UNICEF işbirliğiyle “Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Yönelik Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Çalışmalarında Kullanılmak Üzere Kılavuz Kitaplar Hazırlanması Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz ve UNICEF işbirliğiyle “Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Yönelik Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Çalışmalarında Kullanılmak Üzere Kılavuz Kitaplar Hazırlanması Çalıştayı” gerçekleştirildi.

      Genel Müdürlüğümüz ve UNICEF işbirliğiyle gerçekleştirilen “Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Yönelik Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Çalışmalarında Kullanılmak Üzere Kılavuz Kitaplar Hazırlanması Çalıştayı”, 7 Ağustos 2017 tarihinde çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda çalışan öğretmenlerimizin katılımıyla Hatay’da başladı. 

       Çalıştayın açılışına katılan Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan Suriye´de ortaya çıkan savaş ve sonrasında yaşanan göç konusunda Hatay ilinin her zaman ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek 44 bini Geçici Eğitim Merkezleri´nde (GEM), 12 bini ise okullarımızda olmak üzere yaklaşık 56 bin öğrencinin eğitim aldığını bildirdi. Bu çalışmanın özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinin sunulmasındaki metodolojide önemli bir ihtiyacı gidereceğini belirten Karahan, Genel Müdürümüz Sayın Celil Güngör’e çalışmayı Hatay´da gerçekleştirdikleri için teşekkürlerini sunarak konuşmasını tamamladı.

        Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Ertan Göv ise konuşmasında Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan tüm Genel Müdürlüklerin geçici koruma statüsündeki Suriyelilere yönelik çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalardan bahisle "Öncelikli olarak yetiştirmiş olduğumuz formatörlerin sahada ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla kılavuz kitapları hazırlamak üzere bu çalıştayı düzenlemiş bulunuyoruz. Ancak, kılavuz kitapların başta Suriyeliler olmak üzere, ülkemizde bulunan tüm geçici koruma statüsünde bulunan grupların özel eğitim ve rehberlik hizmetleri kapsamındaki ihtiyaçlarına yönelik kullanılmasını hedefliyoruz. Başta Hatay ve sınır illerimizdeki olağanüstü çabalarla yapılan çalışmalara teşekkür ediyoruz. Edindirilen tecrübeleri bu kılavuz kitapla sahada çalışanlarla paylaşmak istiyoruz" dedi. Kılavuz kitapların önümüzdeki eğitim- öğretim yılında kullanıma sunulacağını ifade eden Göv, emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

        GEM ve kamp ziyaretlerinin de gerçekleştirileceği çalışma 16 Ağustos 2017 tarihinde son erecek.

07-08-2017 07-08-2017

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.