Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TR EN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDI BELGELENDİRMESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TR EN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDI BELGELENDİRMESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 Eğitim Vizyonu Sunuşunda ifade ettikleri sorun çözme kapasitesi ve etkinliği artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında; Genel Müdürlüğümüzün kurumsal gelişimine katkı sağlamak, kalite anlayışını geliştirmek ve verilere dayalı standartlaşma sağlamak amacıyla TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştır.

Genel Müdürlüğümüz tüm çalışma alanlarını kapsayacak teşkilat şemasının gözden geçirilerek, bütün birimlerin ve alt birimlerde çalışanların görev yetki ve sorumluluklarının dokümante edilmesi, süreçlerde bulunması gereken rol, görev ve yetkilerin belirlenmesi, tüm faaliyetlerde geniş izleme ve kontrolün sağlanması ve verilen hizmetin kalitesinin artırılması amacıyla Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından TS EN ISO 9001 Sertifika Belgesinin alınması hedeflenmektedir.

Bu kapsamda 13 Ekim 2020 Salı günü projenin ilk faaliyeti olan ''ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Proje Başlangıç Toplantısı'' (online) Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Ahmet KAYA, proje yetkilileri ve genel müdürlüğümüz uzmanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasında Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL; ''Bilindiği üzere tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen ve bir an önce bitmesini arzuladığımız pandemi sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Yürüttüğümüz bazı çalışmaların faaliyetleri ertelense de bazıları şartlara göre uyarlanıp değiştirilse de mümkün olduğunca hedeflenen amaçlar doğrultusunda nitelikli çalışmaları Genel Müdürlük olarak sürdürmekteyiz. Bugün burada yukarıda ifade ettiğim pandemi şartlarına rağmen üst politika belgelerimizde yer alan hedefler doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek kurumsal alanda kalite yönetimimizi arttırmak adına imzaladığımız ve bizim için önemi büyük olan   "ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Proje" sinin Başlangıç Toplantısı için toplanmış bulunmaktayız. Covid 19 salgınını göz önünde bulundurarak projenin faaliyetlerini en etkili ve hızlı şekilde yürütmek, önlemler üzerinde fikir birliğine varmak kritik öneme sahiptir. Projenin süresini en etkili şekilde kullanarak tüm tarafların uyum içerisinde çalışacağını düşünüyorum." ifadelerini kullanmıştır. Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL projede emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Ahmet KAYA'da konuşmasında, bir nevi yol haritasını belirlemek olan bu başlangıç toplantısının önemine vurgu yaparak çalışmanın şimdiden sonuçları itibariyle hayırlı olmasını diledi. 

Toplantı, izlenecek yöntemler, proje faaliyetleri, kalite yönetim sistemi iş akışı ve bundan sonraki yol haritası ile ilgili bilgiler verilerek sona erdi.

13-10-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.