Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile UNICEF işbirliğinde yürütülmekte olan "Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin Kapsayıcı Eğitim Hizmetleri Sunma Açısından Kapasitelerinin Güçlendirilmesi" projesi kapsamında uyum eğitimleri başladı

Genel Müdürlüğümüz ile UNICEF işbirliğinde yürütülmekte olan

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan rehberlik ve araştırma merkezlerinde yabancı uyruklu öğrenciler de dâhil olmak üzere tüm dezavantajlı öğrencilere sunulan eğitim hizmetlerinin iyileştirilmesi, RAM personelinin kapasitesinin arttırılması ve RAM'larda kullanılan araçların güncellenmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüz koordinesinde, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve UNICEF işbirliğinde yürütülmekte olan RAMKEG projesi (Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin Kapsayıcı Eğitim Hizmetleri Sunma Açısından Kapasitelerinin Güçlendirilmesi) kapsamında 150 Geçici Koruma Statüsündeki Suriyeli Gönüllü Eğiticiye verilecek olan uyum eğitimi programının ilki Ankara'da başladı.

Programın açılışında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ARGE ve Projeler Daire Başkanı Ertan GÖV yaptığı konuşmada; Bakanlık olarak, ülkemizde bulunan 1 milyona yakın Suriyeli öğrenciye, tüm öğrencilerimiz gibi değer verdiklerini ve eğitim meselelerini önemsediklerini söyledi. Rehberlik ve araştırma merkezlerinden yararlanan Geçici Koruma Statüsündeki Suriyeli öğrenci, veli ve yetişkinlere verilen hizmetlerin kalitesinin artırılmasına katkı sağlayacak olan proje hakkında bilgi veren Daire Başkanı Ertan GÖV, Gönüllü Suriyeli eğiticiler tarafından projede verilecek  desteğin önemini vurgulayarak, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Üç gün sürecek olan eğitim programında Suriyeli Gönüllü Eğiticilere, iletişim becerileri, mevzuat, rehberlik ve araştırma merkezlerinde yürütülen çalışmalar ve işleyişi hakkında bilgi verilerek uyum eğitimi tamamlanacaktır.

 Suriyeli Gönüllü Eğiticilere verilecek olan uyum eğitimi 2-4 Temmuz tarihlerinde İstanbul ve Şanlıurfa'da  eş zamanlı olarak yapılacaktır.

25-06-201925-06-201925-06-201925-06-201925-06-201925-06-201925-06-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.