Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Arasında Protokol İmzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Arasında Protokol İmzalandı

       Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda öğrenim gören görme engelli öğrencilerin, fiziksel ve sosyal faaliyetlere katılımlarının sağlanması, özgüven kazanması, sosyal uyum davranışlarının geliştirilmesi, toplum ile ilişkilerini güçlendirerek ulusal ve uluslararası oyun kurallarına uygun olarak yarışmalara katılması ve benzeri hususlar ile işbirliğinin yapılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı arasında bir protokol imzalandı. Düzenlenen imza töreninde konuşan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah ÇETİN, Genel Müdürümüze engelli öğrencilerin sportif faaliyetlere katılmasına verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederken, engelli sporcularımızın başarılarından bahsetti ve imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi. Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR de Ankara´da yaşanan müessif terör olayı nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza ise şifa dileyerek başladığı konuşmasında engelli öğrencilerimizin destek verildiği takdirde çok başarılı olabildiklerini ve imzalanan bu protokolle de Genel Müdürlük olarak engelli öğrencilerimizin daha fazla sportif faaliyetlere katılması için gerekli desteğin verileceğini belirtti.

          İmzalanan protokol ile görme engelli kız ve erkek öğrenciler ile öğretmen ve velilere sporun geliştirilmesi ve sevdirilmesi ile ilgili faaliyetlerin ve bu yöndeki uygun göreceği projelerin uygulamaya konulmasında her türlü kolaylık sağlanacaktır. Protokol kapsamında, okul spor kulübü takımlarının top, eşofman, forma, ayakkabı, çanta vb. ihtiyaçları karşılanacak olup, görme engelli sporculara yönelik spor etkinliklerinin geliştirilmesi ile ilgili plan, program, proje vb. faaliyetlerin uygulamaya konulması ve bu yolla görme engelli öğrencilerin toplumsal uyum alanlarında daha aktif ve katılımcı bir biçimde rol almaları sağlanacaktır. Ayrıca MEB bünyesinde özel eğitim okul ve kurumlarında görev yapan öğretmenlere ihtiyaç duyulduğu hallerde seminer, oyun kuralları ve antrenörlük kursları da verilecektir.

18-02-201618-02-201618-02-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.