Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile Orman Genel Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında, özel yetenekli öğrencilere ormanlarda araştırma kampları ve tematik kamplar yapabilme, araştırma ormanlarını ücretsiz kullanabilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.
Genel Müdürlüğümüz ile Orman Genel Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez’in imzaladığı protokolle, özel yetenekli öğrenciler; ormanlarda araştırma kampları ve tematik kamplar yapabilecek, araştırma ormanlarını ücretsiz kullanabilecek ve OGM´nin eğitim portalından faydalanabilme imkânlarından yararlanabilecek.

İmza protokolünde konuşan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, özel yetenekli öğrencilerin Orman Genel Müdürlüğünün faaliyetlerinden, bilimsel amaçlı kamplar, araştırmalar ve tematik çalışmalar konusunda faydalanması için bu protokolle bir adım attıklarını belirtti. Güngör, "Hem çocuklarımızın biyolojik ve orman çeşitliliği bilgilerini geliştirmek, hem de bilimsel araştırmalara yönelik meraklarına katkı sağlamak amacıyla bu protokolü imzalıyoruz. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. 

Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ise, ormanların önemine dikkati çekerek, başta öğrenciler olmak üzere dünyadaki her ferde orman sevgisinin aşılatılması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Üzmez ve Güngör, protokolü imzaladı. 

 

21-04-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.