Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Gelibolu’da Eğitim Gören Öğrencilerimizin Karne ve Mezuniyet Töreni

Gelibolu’da Eğitim Gören Öğrencilerimizin Karne ve Mezuniyet Töreni

            Gelibolu İlçesinde eğitim gören özel öğretim öğrencileri  muhteşem bir karne ve mezuniyet töreniyle bir üst sınıfa ve bir üst eğitim kurumlarına uğurlandı. 03 Haziran 2016 Cuma günü Yahya Çavuş Görme Engelliler İlkokulu/Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törene Genel Müdürümüz Celil Güngör, Daire Başkanı Turgut Bağrıaçık, Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar,  İl Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Okul/kurum yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

             Saygı duruşu ve Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin İstiklal Marşımızı işaret diliyle okumalarıyla başlayan tören protokol konuşmaları, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin şiir, müzik dinletisi, monolog ve halkoyunları gösterisi ile devam etti. Öğrenciler gösterileri ile izleyenlere bir kez daha  “Engeller hayatın ritmini yakalamaya engel olamaz” mesajını verdiler.

 

          Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş  konuşmasında, “Bugün burada Gelibolu’da Özel Eğitim öğrencilerimiz için düzenlediğimiz mezuniyet töreninde bir araya geldik. Okullarımızda okuyan öğrencilerimizin eğitim-öğretim görmelerinde, yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmen, yönetici ve çalışan personelimize çok teşekkür ediyorum. Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarılar diliyorum” dedi.

   İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in konuşmasının ardından konuşan Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR, “Özel eğitim okullarında okuyan öğrencilerimizin mezuniyet törenlerinde yanlarında olmaktan çok mutluyum. Ben Gelibolu’ya 1 yıldır çok gelmek istiyordum. Hatta geçtiğimiz yıl Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin geçirdiği kaza sonrası öğrencilerimizle İstanbul’da görüşme şansım olmuştu. O kötü ve kara günlerinde yanında olduktan sonra bugün bu mutlu günlerinde de beraber olabildiğim için sevinçliyim. Geçtiğimiz yıl yaşadıkları kazada öğretmen ve arkadaşlarını kaybeden öğrencilerimize sabırlar hayatlarını kaybedenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler özel eğitim okullarımızın kalitesini yükseltmek, engelli öğrencilerimizin daha iyi şartlarda okuyabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Eğitim uzun bir yoldur, bu uzun yolun ilk basamağını bugün tamamlayan öğrencilerimize yeni yaşamlarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

              Üstün başarı ve iftihar belgeleri, mezun olan öğrencilere mezuniyet ve başarı belgeleri Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR tarafından verildi. Yahya Çavuş Görme Engelliler İlkokulunun 2, Yahya Çavuş Görme Engelliler Ortaokulunun 5,   Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesinin 19,  Namık Kemal Ortaokulunun 4, Hakimiyet-i Milliye Ortaokulunun 4, 100. Yıl Barış Ortaokulunun 1 öğrencisine geçici mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından dereceye giren öğrencilerin isimler açıklandı. Özel Eğitim Okullarında eğitim gören öğrenciler arasında 2015-2016 eğitim öğretim yılını birincilikle bitiren Yahya Çavuş Görme Engelliler İlkokulu birincisi Emircan Koç, ortaokul birincisi Rümeysa Ötü, ve Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi birincisi Muhammed Ali Çapkın tarafından mezuniyet kütüğüne isimleri çakıldı. Öğrencilerden Hakan Arslan ve Kübra Öz’ün duygularını paylaştıkları konuşmalarının  ardından Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan halkoyunları gösterisi ile tören sona erdi. 

05-06-201605-06-201605-06-201605-06-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.