Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GELECEĞİN EĞİTİMİNDE 3D YAZICILARIN KULLANILMASI (3DP) PROJESİ

GELECEĞİN EĞİTİMİNDE 3D YAZICILARIN KULLANILMASI (3DP) PROJESİ

Okul Eğitiminde Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi İçin İş Birliği Programı altında Avrupa Komisyonu ve Portekiz Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen "GELECEĞİN EĞİTİMİNDE 3D YAZICILARIN KULLANILMASI/3DP" isimli uluslararası projemiz kabul edilmiştir.

 

"2023 Eğitim Vizyonu"nun dijital öğrenme materyalleri geliştiren lider öğretmenler desteklenerek teşvik edilmesi ve ileri öğrenme ortamları için materyal ve model geliştirme çalışmaları yapılması hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlamak amacıyla tasarlanan 3DP projesi BİLSEM öğrencilerinin analitik becerilerini, mekânsal farkındalıkları ve matematik becerilerini geliştirebilmek için öğretmenlerin dijital yeterliliklerini uluslararası düzeyde geliştirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye, Portekiz, Romanya, Polonya, İspanya, Yunanistan, İtalya'dan okullar, iş sektörü, üniversite gibi farklı sektör temsilcilerinin ortaklığı kapsamında yürütülecek olan proje eğitim için sektörler arası iş birliğini de destekleyecektir.

 

Yakın geleceğin ve iş dünyasının gerekliliği olarak tüm dünyada kabul görmüş olan "Endüstri 4.0" kavramı içerisinde çok önemli bir yere sahip olan 3D yazılımının eğitiminde yenilikçi yaklaşımları içeren öğretmen rehber kitabı projeye ortak ülkelerin eğitim mevzuatlarına uygun olarak tasarlanaracak ve her ülkenn kendi dilinde yayımlanacaktır. Ülkeler arası fikir alışverişi yaparak okullarda dijital dönüşümü sağlayabilmek amacıyla uluslararası 3DP uzman öğretmenler ağı kurulacak ve  öğretmenler için uluslararası çapta 3D modelleme kursu düzenlenecek olan proje 24 ay sürecektir.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.