Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Evde Eğitim Hizmetinden Yararlanan Öğrenciler Sebit´in Eğitim Platformlarına Ücretsiz Erişebilecek.

Evde Eğitim Hizmetinden Yararlanan Öğrenciler Sebit´in Eğitim Platformlarına Ücretsiz Erişebilecek.

Bakanlığımızca zorunlu öğrenim çağında olan ve sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumdaki özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için evde eğitim hizmeti sunulmaktadır. Ekim 2014 itibariyle evde eğitim hizmeti alması uygun görülen öğrenci sayısı 4.517 olup 2007 - 2008 eğitim/öğretim yılından bugüne kadar evde eğitim hizmeti alan toplam öğrenci sayısı 19.210 olmuştur.

 Bakanlığımız ve Türk Telekom iştiraki olan Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. arasında yapılan işbirliği çerçevesinde evde eğitim hizmetinden yararlanan öğrenciler için bir yenilik yapılmış ve bu öğrencilerin K12 online eğitim platformlarından (“Vitamin”, “LiseGo”yu ve fikri ve sınai bütün hakları kendisi ve birlikte ürettiği firmalarla ortak olan “Kayıp Sesler Ülkesi”, “TEDdy’s Ready”, “Buki Öğreniyor”,  ”TEDdy’s Having Fun”) ücretsiz olarak yararlanmaları sağlanmıştır. Bu kapsamda okul öncesi, ilkokul öğrencileri ile ortaokul ve lise öğrencileri K12 online eğitim platformlarından ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir. Söz konusu hizmetin sağlanabilmesi için öğrencilerimizin www.vitaminegitim.com/ozelogrenci adresinden üyelik işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimizin üyelik işlemini tamamladıkları an itibarı ile bu hizmetten yararlanmaları mümkün olacaktır.

 Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR, “Örgün eğitim kurumları yanı sıra çeşitli nedenlerle evde eğitim hizmetinden yararlanan öğrencilerimiz de bulunmaktadır. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimiz örgün eğitime devam edememekteler. Milli Eğitim Bakanlığı olarak özel eğitim ihtiyacı olan bu öğrencilerin evlerine ya da hastanelere öğretmen göndererek destek sunuyoruz. İmzalanacak bu protokol sayesinde Sebit bu öğrencilerimize zengin eğitim fırsatlarını içeren bir portal imkanı sunacak. Toplumsal sorumluluk projesi çerçevesinde bu önemli adımı atıyoruz.” dedi.

 Sebit Genel Müdürü Ahmet ETİ ise “Misyonumuz gereği eğitimde fırsat eşitliğini sunmak için kurulan bir kuruluşuz. Bu protokol kapsamında evde eğitim hizmetinden yararlana çocuklara eğitimde fırsat eşitliğini sunacağımız için mutluluk duyuyoruz. Bu çalışmada ders yazılımları, vitamin, okul öncesi, İngilizce ve diğer derslerin yazılımlarının yer alacağı zengin bir içerik sunulacak. Bu sayede evde eğitim hizmetinden yararlanan çocuklarımız sisteme giriş yaparak tüm konulara erişip, müfredat konularını takip edebilecekler.” dedi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.