Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU" DÜZENLENDİBakanlığımıza bağlı özel eğitim anaokullarında görev yapan okul öncesi ve özel eğitim öğretmenlerine yönelik hizmet içi eğitim programları kapsamında 31 Ekim - 4 Kasım 2022 tarihleri arasında "Erken Çocukluk ve Okul Öncesi Dönemde Özel Eğitim Hizmetleri Kursu" düzenlendi.

Çevrim içi ve senkron/canlı olarak düzenlenen hizmet içi eğitim programına 81 ilde görev yapan öğretmenler katıldı.

Erken çocukluk ve okul öncesi dönemde özel eğitim anaokullarında çalışan öğretmenlerin özel eğitim alanındaki mesleki yeterliliklerini artırmaları amacıyla düzenlenen kursta Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Anabilim Dalından Sayın Prof. Dr. İbrahim Halil Diken, Araştırma Görevlisi Sayın Tezcan Çavuşoğlu ve Araştırma Görevlisi Sayın Uğur Onur Günden; erken çocukluk ve okul öncesi dönemdeki özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin ve özel eğitim ihtiyacı olan çocuklara sahip ailelerin eğitimlerine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler. 

AR-GE ve Projeler Daire Başkanımız Sayın Fatih Paça, kursun açılışında yapmış olduğu konuşmasında öğretmenlerin eğitim sistemindeki yeri ile önemine değinmiş ve özel eğitim alanına ilişkin mesleki yeterliliklerinin, bilgi ve becerilerinin artırılmasına yönelik Bakanlığımızın eğitim faaliyetlerinin gerek yüz yüze gerekse uzaktan olarak devam edeceğini dile getirdi.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir kursun kapanışında yapmış olduğu konuşmasında, erken çocukluk ve okul öncesi dönemdeki özel eğitim hizmetlerinin önemine değinerek hizmet içi eğitim programına destek veren akademisyenlere ve kursa katılım sağlayan öğretmenlere teşekkürlerini dile getirdi. 

ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU DÜZENLENDİ.ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU DÜZENLENDİ.ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU DÜZENLENDİ.ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU DÜZENLENDİ.ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU DÜZENLENDİ.ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU DÜZENLENDİ.ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU DÜZENLENDİ.ERKEN ÇOCUKLUK VE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ KURSU DÜZENLENDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.